Informacje

OŚWIĘCIM. Powstanie duży sklep na Starych Stawach

Spółka Delfin z Nowej Wsi kupiła w przetargu od miasta ponad 60 – arową działkę na Starych Stawach. U zbiegu ul. 11 Listopada i ul. Zagrodowej zamierza wybudować obiekt handlowy. – Stare Stawy to dynamicznie rozwijające się osiedle. Obok bloków wielorodzinnych powstają domy jednorodzinne. Przybywa ludzi, a oferta handlowa jest już niewystarczająca. Mieszkańcy od dłuższego czasu mówili mi o potrzebie jej rozszerzenia. Zapewne teraz ucieszy ich informacja o budowie nowego sklepu – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Inwestor kupił od miasta działkę, która w planie zagospodarowania przestrzennego określana jest jako teren pod zabudowę handlowo-usługową. Liczę, że już w przyszłym roku przystąpi do budowy – dodaje.

Spółka działa na rynku od ponad 10 lat. Ma dziesięć sklepów marki Delfin m. in. w Malcu, w Nowej Wsi, Wieprzu, Osieku, Bieruniu, Witkowicach, Czechowicach – Dziedzicach. Zatrudnia blisko 200 pracowników.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

35 komentarzy

 1. Sęk w tym że młodzi i ambitni uciekali z tąd od zawsze. Pozostaja tu przysłowiowi mierni ale wierni ,tworzac zamknięte systemy przypominajace jako żywo rozrost wsobny, powodujacy wewnętrzną degenerację. Ja się nie łudzę, czy z prawa czy z lewa, system działa tak samo odżywiając się tymi „produktami”które sam utworzył. Aż się tym nie zatruje i nie zdechnie. Wtedy jego miejsce zajmuje kolejny system który pomimo różnic działa dokładnie tak samo. I tak w kółko. Są tego jednak i dobre strony. Bo to co drąży system to LUDZIE. MY . Bo poprzez niezgodę z zastanym powodujemy powstawanie zjawisk które nadżerają powolutku ów system,aż do wywrócenia się tego tworu do góry mackami.Niektórzy nazywają to procesami demokratycznymi ,ale jak dla mnie to zbyt górnolotne.
  Tak czy inaczej, zmianę świata na lepsze po raz enty zaczynam od siebie.Jutro zamówię coś u kontachenta, rano ukłonię się sąsiadce,chociaż wiedżmy szczerze nie lubię,a temu ordynusowi z góry ,jeśli jeszcze raz nakrzyczy na swoją żonę i własne dzieci obiję mordę przy najbliższej okazji.Pozdrawiam.

 2. Tworzony przez pis system państwa klienckiego, w którym roszczeniowy plebs jest wdzięczny władzy za to, że przekupuje go pieniędzmi drukowanymi oraz zabranym pracującym, jest do wyobrażenia. Może istnieć z dziesięć lat, może piętnaście, aż pochłonie go niewydolność gospodarcza, jak ZSRR z czasów Breżniewa.
  Nie wyemigruję, za stary jestem (czterdziestolatek), aby zaczynać wszystko od początku.. Ale nie zdziwię się, jeśli młodzi ambitni ludzie wyjadą, nie chcąc ugrząźć całkiem w marazmie, przy stale pogarszającym się poziomie życia. Nie wiem tylko jak to sobie władza wyobraża, gdy młodzi lekarze, inżynierowie, programiści zaczną opuszczać Polskę? To kto będzie leczyć, budować, obsługiwać sieci komputerowe? Chyba że pis zdecyduje się wystąpić z unii i zamknąć granice, co nie jest znowu wcale takie niemożliwe.

 3. @doStefana, Tak,jak już wcześniej napisałem, wybory nie mają sensu,jeśli sami wybierajacy wierzą że wszystko zrobi się za nich. Tak właśnie było z Hitlerem w trzydziestych latach u.w. kiedy to nazistowski system niepostrzeżenie wchłonął niejako niemieckie społeczeństwo tworząc z nich ślepe narzędzie w rękach zwykłych przecież bandytów.
  Czytałeś komentarze poniżej? I jakie wnioski? wiem że część z nich to ordynarne trollowanie, jednak przede wszystkim zdaje się przebijać z nich tęsknota przysłowiowego PGR-owskiego robotnika za starym,żeby dali,żeby zrobili,żeby zorganizowali.
  A jeśli wybory nie pójdą po Twojej myśli to co zrobisz,wyemigrujesz?
  Każdy niech robi swoje a zmianę świata na lepsze niech zacznie od siebie. Tymczasem jest 16-tego,poniedziałek Roku Pańskiego 2019-tego, nowy tydzień ,nowe mozliwości. Czyż to nie piękne?

 4. Brzmi to jakbyś uważał, że wybory generalnie nie mają sensu, ponieważ i tak „jakoś to będzie”, ludzie będą się rodzić i umierać, szefowie w pracy będą tak samo źli albo dobrzy, a żony i mężowie równie kłótliwi i rozczarowujący. Jednak gdyby prawie połowa Niemców nie zagłosowała na Hitlera, to nie mielibyśmy II wojny światowej, prawda?
  Głosując teraz na PiS damy przyzwolenie (albo i nie damy) na masowy dodruk pieniędzy i odpowiednią do tego inflację. Najprawdopodobniej na rozwalenie w ten sposób gospodarki, zanik związku skutkowego między wydajnością pracy a dochodami, w których będzie coraz więcej bonusów socjalnych. Damy przyzwolenie (mam nadzieję że nie) na szczucie jednej części społeczeństwa na drugą. Na stawianie dziesiątków pomników i budowę dziesiątek muzeów „patriotyzmu” w celu stworzenia nowych posłusznych elit i wytworzenia modelu Nowego Polaka, który nienawidzi obcych, jest przekonany o swojej wyższości nad „zdrajcami” i „wrogami”. Bo przecież do tego to zmierza.

 5. Szczerze zazdroszczę tej lekkości myślenia,wszystkim tym piszącym którzy wierzą w samosprawczość kolejnych wyborów i w to że jeśli wybrano by oponenta, i to niezależnie z której strony , to ten niechybnie uchroniłby ich od wszelkiego złego.

 6. Janusz Chwierut – dobry pracodawca 2600 brutto 🙂

  Ps A pretorianie prezydenta w miejskich spółkach z pensją nie niższa niż 10 tys zł.

 7. Narzekacie i narzekacie były wybory trzeba było to zmienić i tyle widocznie lubicie to samobiczowanie

 8. Tak, a my w starostwie, dzięki zdecydowanym podwyżkom jeszcze za czasów Zbigniewa Starca, zarabiamy lepiej.
  Niż panie sprzątaczki.

 9. Co do zarobków w UM to od stycznia 2020 r., gdy wejdzie minimalna 2600 zł, Panie sprzątaczki będą zarabiać tyle co urzędnicy. Tak Pan Prezydent szanuje swoich podwładnych.

 10. Miałem coś napisać ale po co ,komentarze to totalne dno ,No poza tym o Wiadomościach i wieściach z ratusza

 11. Kochany! Ty się lepiej ciesz, że nie pracujesz w rządzie Morawieckiego. My tu wszyscy zapierniczamy za miskę ryżu!

 12. „Wieści”, jak sama nazwa wskazuje, są „z ratusza”, a nie z pisowskiej piaskownicy. Reprezentują stanowisko prezydenta owszem, ale nie ma w nich politycznych przepychanek, lecz wyłącznie odniesienia do spraw bieżących. Ratusz drogę zbudował. Zajęcia dla dzieci się odbędą. Muzeum zamek na wystawę zaprasza.
  Natomiast telewizja zwana przez ludzi władzy żartobliwie „polską”, podaje wyłącznie rządową propagandę, obrzuca opozycję błotem, kłamie i oszukuje.
  Na tym polega różnica.
  Jak widać w prawie każdej emisji „Wieści” występuje Chwierut, który referuje co miastu udało się zrobić. Na co wydaje samorządowe pieniądze. Owszem, Chwieruta mogło być mniej. Zamiast niego na przykład coś o opozycji, jej cennych inicjatywach, świetnych pomysłach, które zmierzają do polepszenia życia mieszkańców Oświęcimia. Tylko czy pis ma w ogóle jakieś pomysły? Przeglądałem niedawno listę interpelacji pisowskich radnych miejskich; poza złośliwostkami pod adresem Chwieruta sprzed paru miesięcy nie ma tam nic. Ostatnia gdzieś z końca zimy, żeby obchodzić uroczyściej niż dotąd święto żołnierzy wyklętych, więcej kwiatów, zniczy, czy coś takiego.
  Konstruktywnych propozycji – ZERO!
  Super są też protokoły posiedzeń rady miejskiej. Przy kolejnych punktach porządku dziennego na okrągło: „Czy ktoś z radnych zechce zabrać głos w tej sprawie? Nikt? Naprawdę nikt? To głosujemy”. Jeśli więc potrafię zrozumieć, że radni okołochwierutowi nie krytykują swoich własnych pomysłów (byłaby to jakaś jednostka chorobowa), to radni pis mieliby wtedy doskonałą okazję, aby zmiażdżyć przeciwnika argumentami, wskazać jego błędy, przedstawić swoje lepsze propozycje, porwać słuchaczy swoim entuzjazmem. Tymczasem radni pis milczą. Od miesięcy w ogóle nie mówią nic.

 13. Miasto najbardziej oblepione kandydatem Polakiem ściskającym Szydłową. Trudno powiedzieć, czy poza patriotycznym nazwiskiem coś jeszcze sobą reprezentuje. Ponieważ wśród kandydatów pis jest kilkunastu Kaczyńskich, możliwe, że jest też ze stu Polaków.
  Taki chłyt reklamowy.

 14. To zdjęcie to jest mały Pikuś, radna powiatu Grażynka na swoich ulotkach jest z wyborów na wybory coraz młodsza jak Benjamin Burton.

 15. Ps.

  Widzieliście jak wyretuszowane zdjęcie ma Dorota N? Jeśli program PO też jest tak wyretuszowany, to juz nie dziwię się, ze ta formacja zmierza na półkę historii koło Samoobrony i Nowoczesnej.

 16. Czym różnią się Wieści z Ratusza od Wiadomosci TVP? Niczym! Oplacane sa z pieniedzy podatnikow, prezentuja pasmo sukcesów w sposób nieprawdopodbnie przerysowany, w obu przypadkach redaktorem wydań sa politycy. Brawo Ty, Brawo Demokracja 😁

 17. Odnoszę wrażenie że dobry wyborca PO to taki, który zarabia 10 tyś miesięcznie. A Ile to zarabia starszy specjalista urzednik? Ot hipokryzja lokalnych demokratów. Koledzy Janusza którzy zawsze równo stoją w szeregu składając wiązanki kwiatów w imieniu miejskich spolek może coś więcej powiedzieliby, jak ciężka i długa drogę przebyli aby dojść do funkcji prezesa.

  Nie chodzi przecież o ojczyznę, tylko o dolary!

 18. Zwykli mieszkańcy proszę trolla to ciężko pracują, zarabiają pieniądze, oszczędzają, na resztę biorą kredyt i kupują mieszkanie. To za komuny, którą odbudoeuje ten rząd, ludzie mieszkania „dostawali”.
  Mieszkania byłyby znacznie tańsze, ale władza sztucznie utrzymuje niskie oprocentowanie lokat w bankach, przez co oszczędzający i mający jakiekolwiek większe pieniądze starają się nie stracić i ulokować w nieruchomościach. Chętnych do kupna mieszkań jest więc wielu i ceny szybują w górę.

 19. co już sie wam oczy śmieją do bloków kolejowych .. już byście ręce po nie wyciągneli , majątek PKP , to jest ich , tak samo ziemia .. , może sobie zrobicie coś w h ..s 7

 20. Nie zgadzam się z ostatnim postem .
  Natomiast zanim coś chce się kupić,to coś musi zostać przeznaczone do sprzedaży ,nieprawdaż? Zatem najpierw PKP musi się grubo zastanowić co chce zrobic z tymi nieruchomościami i coś postanowić by ruszyć z miejsca. A tego do tej pory nie ma !!!

 21. Mieszkania komunalne a socjalne to dwie różne kwestie, to jest celowe spłycanie tematu, mające na celu maskowanie braku polityki mieszkaniowej w Oświęcimiu. A zwykli mieszkańcy nie mogą o nic pytać, mają tylko grzecznie czekać w długich, wieloletnich kolejkach.

 22. do zażenowany, proszę zobaczyć jak wyglądają bloki komunalne na osiedlu Stare Stawy, jak patologia dostaje cos darmo to tego nie szanuje, jeszcze teraz te rozbuchane rozdawnictwo Pisu, tylko potęguje patologię, do roboty na 1,5 etatu, kredyt na 30 lat i kupić 2 pokoje, jak każdy normalny człowiek, a nie tylko narzekać i wyciągać łapy po nie swoje, żadne komunalne, żadne socjale, żadne 500 plusy, wstrętne pasożyty .DO ROBOTY!!!

 23. Burmistrz Chełmka i Brzeszcz odważnie już kilka lat temu kupili od PKP niszczejące nieruchomości, aby poddać je rewitalizacji. Nie jest tajemnica poliszynela, że zarząd PKP chętnie przekazałby za drobną opłatą wszystkie bloki kolejowe miastu. Jest tylko tylko jedno ale… prezydent Oświęcimia powinien być odważny i kreatywny. W innym wypadku będziemy mieli ruinę obok nowego dworca pkp i prezydenta stojącego z założonymi rękami.

  PS w Oświęcimiu brakuje mieszkań komunalnych, OTBS prowadzi politykę komercyjną, masz kasę, masz mieszkanie. Reszta rodzin jest skazana na wegetację, gdzieś po kątach u babci czy dziadka.

 24. Nie wiem kto o takie rzeczy pyta na tym osiedlu. To co by się przydało to częstsze patrole policji, szczególnie wieczorami. Mieszkam na osiedlu od początku istnienia bloków Budowlanki i odkąd wybudowano TBSy a potem mieszkania komunalne to źle się dzieje i jakoś władza tego nie zauważa. Nawet policja to przyznaje, z cztery lata temu byłem zgłosić kradzież kół z samochodu i pan policjant tylko rozłożył ręce i powiedział, że jest źle i będzie gorzej. W ostatnich latach normą stało się, że w godzinach wieczornych obok parkingu bloków Budowlanki patologia urządza libacje, czasem to ludzie dorośli, a czasem młodzież. Człowiek nawet by zwrócił uwagę by nie robili syfu bo co rano wygląda tam jak najgorsza melina, a kosze są obok. Ale parkując tam samochód i codziennie przechodząc koło nich po pracy zastanawiam się czy po zwróceniu uwagi zastałbym rano samochód zdolny do jazdy. Kiedyś Stare Stawy to było spokojne osiedle, zdarzały się elementy społeczne jak wszędzie, ale nie na taką skalę jak teraz. Przydałaby się też jakaś akcja w stosunku do mieszkań komunalnych, gdzie klatki są tak zdewastowane, że to przechodzi ludzkie pojęcia. Nowe bloki a wyglądają jak jakieś meliny narkomanów. Ale tak to już jest jak rozdaje się coś za darmo, ludzie tego nie szanują, nie wiedzą ile wysiłku i pracy normalnie ludzie muszą przeznaczyć by mieć własne mieszkanie.

 25. @katarzyna
  A napisała pani prośbę o bankomat do jakiegoś banku lub nr Euronetu czy tylko w internecie narzeka?

 26. Odnośnie bloków kolejowych, należą do PKP.
  Szanowni Państwo, rodziny które tam mieszkają zostały wykwaterowane już 3 lata temu niby na czas remontu. Remontu jednak nie ma i nic nie wskazuje na to że kiedyś się rozpocznie. PKP znalazło zastępcze kwatery wynajmujac mieszkania w Oświecimiu od osób prywatnych. O ile takie postępowanie miało sens biorąc pod uwagę wynajem na czas remontu o tyle teraz wygląda to tak że PKP zrobiło w „konia” lokatorów kolejowych bloków , jak i samych właścicieli mieszkań którzy pozostali z lokatorami na przysłowiowe „forever”. Tak to proszę Państwa wygląda i świetnie koresponduje z ciągnącą się w nieskończoność budową oświęcimskiego dworca.
  Dworzec to właściwie nic,ale postawcie się Państwo na miejscu tych rodzin…

 27. A może by tak bankomat postawić w takim dynamicznie rozwijającym się osiedlu?

 28. Lepiej zapytać co miasto ma zamiar zrobić z blokami kolejowymi. Prezydent nawet nie udaje że ma jakiś pomysł na te bloki np mieszkanie plus.

 29. Skoro o inwestycjach mowa: czy przypadkiem nie miała się już skończyć budowa dworca PKP w Oświęcimiu? Jak na razie pasażerowie zmuszeni są do korzystania z ohydnego kontenera. Świetna „promocja miasta” zwłaszcza dla zagranicznych turystów.
  Dworzec miał być składany z prefabrykatów, prosty, modułowy. Przetarg wygrała firma Mazur z Jankowic k. Rybnika, znana dotąd z basenów hotelowych i obkładaniu ścian styropianem.

Send this to a friend