Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Powstał MOR na Wiślanej Trasie Rowerowej

W Oświęcimiu powstało Miejsce Obsługi Rowerzystów. Inwestorem jest Małopolski Urząd Marszałkowski. MOR znajduje się przy ulicy Ostatni Etap. To jeden z kilku punktów, które są miejscem schronienia dla rowerzystów przejeżdżających Wiślaną Trasą Rowerową.

Dzięki temu miłośnicy jednośladów, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową w te strony, będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem czy słońcem oraz sprawdzić, w którym miejscu trasy obecnie się znajdują.
Punkt jest wyposażony w zadaszoną wiatę z ławeczkami, stołami i tablicę informacyjną. Obok niej zamontowano stojaki rowerowe, stacjonarny grill, całość została też oświetlona. Wzdłuż 84 km odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej z Brzeszcz do Skawiny, powstanie pięć miejsc obsługi rowerzystów w Brzeszczach, Gromcu, Rozkochowie i Łączanach.

 
 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Na pewno nie jesteś menelem z Zasola. Komu by się chciało iść taki kawał? Ja tam wolę się napić w kulturalnych warunkach na melinie u Zbyszka albo w krzakach za kościołem.

  2. Byliśmy z kumplami wczoraj wieczorem. Nie wzieni my zapałek więc gril poszedł się j… ale za to 2 flaszeczki pękły.

    Ktokolwiek to postawił niech będzie błogosławiony.

  3. Fajny pomysł, rowerzystom chcących odpocząć niewiele trzeba: daszek żeby odpocząć w cieniu i jakieś siedziska. Tylko wygląda to powiedziałbym „surowo”, w paru miejscach wypadałoby posadzić bluszcz czy coś takiego. I ten grill – bez sensu.

  4. Nie, nie bezrobotny magister, to nie jest Spółka Miejska, a Ty nie jesteś w PO, więc pal grilla, ale nie tu.

  5. jadę rowerem a w bagażniku węgiel kiełbasa ketchup i talerze , ktoś wymyślił

  6. Szkoda, że w zabudowaniach. W szczerym polu nie ma się gdzie schować przed deszczem. A grill…No cóż. Kto w trasie robi grilla, chyba tutejsi

  7. Fajnie że jest, tylko jadąc od Harmeż nie ma oznaczenia że to MOR , tablica Oświecim jest tylko od strony ulicy Kolbego, a sam znak mający na celu wskazanie przy ścieżce rowerowej że w tym miejscu jest MOR jest błędnie ustawiony bo jadąc od Harmeż ten znak jest 100metrow przed tym miejscem . To szczeoly, ale ważne

Send this to a friend