Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Pow­staje „Cafe Rynek” na Rynku Głów­nym

Na Rynku Głównym w Oświęcimiu trwa budowa nowej kawiarni, „Cafe Rynek”. Inwestorem jest Miasto Oświęcim.

Jak informuje Urząd Miasta, „Cafe Rynek” będzie miał konstrukcję stalową z przeszklonymi witrynami. W środku będą miejsca do siedzenia, zaplecze socjalne, kuchenne oraz sanitarne. Na zewnątrz znajdzie się ogródek kawiarniany. Do lokalu będzie można wejść z dwóch stron. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Kształt nowego obiektu usługowo – gastronomicznego został uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytku, aby estetycznie mógł wkomponować się w oświęcimską starówkę. Prace budowlane potrwają do końca maja.

W przetargu na tegoroczną dzierżawę „Cafe Rynek” zgłosiła się tylko jedna firma, która aktualnie prowadzi już usługi gastronomiczne na Rynku Głównym w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. piękno tego pawilonu (budowli ?) poraża.
  naprawdę naszego miasta nie stać na nic ciekawszego/ładniejszego w tym miejscu ?

 2. W rynku każdy boi się otworzyć działalności bo stale zmieniają się warunki komunikacyjne.Stale jakiś idiota zamyka poszczególne pierzeje nie interesując się co dalej.Dawniej rynek stanowił rodzaj galerii handlowej,dziś telefony i banki.To już równia pochyła Rynek zginął razem z Tęczą i żadne inne szkaratedztwa go nie uratują

 3. Co za obrzydliwa budowla!!! Jak można pozwolić na budowę takiego szamba architektonicznego w pięknym Rynku. Pozbyliśmy się Tęczy, słusznie, ale to paskudztwo jest porównywalnie obrzydliwe. W ogóle nie pasuje do otoczenia. Mam przekonanie, że Panu nie zależy na oszpeceniu Miasta? To za Pana rządów Rynek dostał „nowe życie”. Panie Prezydencie jeżeli to paskudztwo architektoniczne wynika z sympatii Urzędu do projektanta, to niech to będzie ostatni akt współpracy, bo wstyd.

 4. @jesus ch
  cyt.”,STRAZ MIEJSKA w nidziele palmowa walila mandaty dla parkujacych wokol rynku koszmar”

  czy to ma oznaczać, że w „nidziele palmowa” przepisy nie obowiązują? Jak „waliła” znaczy należało się, a jak ktoś nie rozumie, że nie wolno to ma problem hehehe.

 5. Panie podatniku co madrego zrobili POpaprancy ,co za idiota rozkopal rynek ,STRAZ MIEJSKA w nidziele palmowa walila mandaty dla parkujacych wokol rynku koszmar

 6. W całym mieście (w tym na Starym Mieście) jest masa pustych lokali a ci durnie wydają kasę na jeszcze jeden. Bo to nie ich kasa.

Send this to a friend