Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Powiat chce kosztem miasta zatuszować własną nieudolność – twierdzi prezydent

W czwartek 20 września prezydent Janusz Chwierut zwołał konferencję prasową ws. finansowania przebudowy ul. Orłowskiego w Oświęcimiu. Urząd Miasta zarzuca starostwu „tuszowanie własnej nieudolności”.

– Miastu zależy na tym, aby mieszkańcy jeździli dobrymi drogami. Dlatego dofinansowuje, w miarę możliwości budżetu miasta, przebudowy ulic należących do powiatu. Nie jest to nasz żaden obowiązek. Tylko dobra wola. Jednak nie można po raz kolejny stawiać nas pod ścianą i żądać zwiększenia dotacji o prawie 500 tys. zł pod koniec roku budżetowego – stwierdził prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Ul. Orłowskiego w Oświęcimiu jest zarządzana przez starostwo. Jej przebudowa ma zostać sfinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Zobacz całość nagrania z konferencji prasowej:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. po co ktoś kupił tęcze .. i kto ją odkupił , wszystko dla CBŚ , tak samo baza po PKS , bo nie żyje Andrzej Przewożnik , miejsc pamięci ..

 2. Ale w jakim celu rzad kupil bazę dawnego PKS-u? – chyba nie w tym celu, żeby betonowac ijego teren.

 3. To ja odpowiem – rząd kupił, a zabetonował jeszcze inny rząd, na przylot papieża.

 4. A kto kupił plac po bazie PKS-u za 17 mln złotych i pozwolił ten plac wybetonowac?

 5. Jestem ciekaw kto jest odpowiedzialny za stworzenie asfaltowej pustyni na placu po bazie PKS. Jest tam zmarnowane tyle asfaltu że starczyło by na całą obwodnicę miasta.

 6. Zresztą Starzec sam zaczął. W oświadczeniu do mediów sprzed tygodnia zaatakował Chwieruta, że oto „powiat chce remontować ulicę Orłowskiego i już, już wszystko ma gotowe, ale Chwierut nie chce się dołożyć, widać nie chce dobra mieszkańców”. A na coś takiego Chwierut musiał przecież zareagować.

 7. Zgadzam się, za długo i za wiele szczegółów. To wszystko, co chciał powiedzieć Chwierut, można było zmieścić w 3-4 minutach. Niestety praktycznie wszyscy politycy mają już tak, myślą, że jak będą mówić długo, to efekt będzie lepszy. Wystarczy posłuchać przemówień na konwencjach czy różnych imprezach partyjnych. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie, słuchacze gubią się i tracą wątek, zwłaszcza gdy rzecz dotyczy spraw, z którymi na co dzień się nie stykają.
  Natomiast nie zgadzam się, że reakcja Starca była równie zła, czyli „taka sama”. Była bez sensu. Ktoś, kto bohatersko wytrwał dłużej przy wypowiedzi Chwieruta, w końcu dostrzega jej sedno: konkretne fakty, niekompetencję Starca i marnotrawienie pieniędzy publicznych. Natomiast odpowiedź starosty to tylko: „nie, nie, kłamstwa, kłamstwa, nie, nie” oraz personalne docinki.
  W takim razie byłoby dobrze, gdyby ktoś tu bezstronnie postarał się tłumaczyć wypowiedzi obu polityków na język polski.

 8. Trudno stworzyć jakiś rozsądny komentarz. Kto podpowiedział J. Chwierutowi tę konferencję? Za długo, zbyt wiele szczegółów. Panie prezydencie, przecenia pan mieszkańców i czytelników tego portalu. Reakcja pana Starca? Godna tej konferencji prezydenta. Nic z tego nie wynika poza faktem, że panowie uznali że najlepszą strategią dla siebie będzie kopanie przeciwnika. Wypadło słabo po obu stronach. Nie ma to miasto i powiat szczęścia do władz przez ostatnich 15 lat. Niestety …..

 9. Starzec przeżywa teraz ciężkie chwile. Może więc jego koledzy zorganizują małą uroczystość i wręczą mu statuetkę „Ducha Powiatu”?

 10. Może znajdzie u Beaty? A na serio, to chodźmy wszyscy na wybory i pokażmy co sądzimy o Starcu i jego pomysłach – wpycha się tu na siłę a ludzie nie są za nim – i ta jego kampania… ble

 11. Do pytanie.. tak jest wiarygodny ostatnie lata wykazały że jest bardzo dobrym gospodarzem miasta Oświęcim, w przeciwieństwie do zlego gospdarza powiatu…

 12. Czy ktoś działający w Unii Wolności, a potem w PO
  może być wiarygodny? – zastanowcie sie zanim zaglosujecie.

 13. I jeszcze jedno Redaktor Plinta zadaje pytania na konferencji a w innym artykule ze Starcem ma zdjęcia – wniosek? Co do żony Chwieruta to kobieta na poziomie. A gdzie jest żona Starca?

 14. bardzo ciekawie zachowuje się żona kwieruta , ma zagorzałe grono sympatyków … dość specyficznych dla miasta .., którzy wiedzą ,że mogą liczyć na jej przychylność czytaj : przychylność prezydenta , nie jest to ok …

 15. Polecam piosenkę Domowe Melodie – Zbyszek:
  Zbyszek nie był faworytem
  na długim dystansie
  szukał zwady i podkradał rentę matce
  jak jadł chleb z pasztetem ukruszył się cały
  jego wieś milczała a on kotki w rzece topił

  a ja lubiłam Zbyszka takim jak był
  granatowe oczy kiedy był zły
  oranżowe stopy w nich płynie czas
  który poszedł ze Zbyszkiem w las

  Tu nie było takiej co nie znała Zbyszka
  ciągnął w krzaki i całował je z opryszczką
  pod paznokciem trzymał serce i swój świat
  które zjadał jak mu wódki było brak…

 16. jezeli wybierzemy jch to bedzie stagnacja druga opcja no nie wiem szkoda ze nie ma osoby pokrojup.J.GROSERA ktory w uczciwej walce pokonal jch ,niestety los chcial inaczej ,dlaczego nie moge sie dowiedziec o wyksztalcenie jch ,i ile utopimy kasy na wysypisku kolo schroniska ,LF Oswiecim to juz mrzonki.

 17. Ten Starzec to jakaś porażka. Serio ludzie macie w miarę spoko prezydenta Chwieruta i mam nadzieję ze Starzec dostanie malutko głosów i pojdzie uczyc wuefu bo nie nadaje sie do tej funkcji. Jego agresja i obrażanie juz mowi samo za siebie.

 18. oj musiało się zagotować w sztabie starosty – czekamy teraz na atak i oskarżenia i nie wierzenie własnym uszom

 19. Pamiętam historię sprzed roku, z remontem ulicy Dąbrowskiego. Najpierw starostwo wpisało sobie do budżetu na ten cel jakąś kwotę i czekało na oklaski. Potem na jesieni okazało się jednak, że przewidzianych pieniędzy jest za mało i że żadna firma nie chce podjąć się tego zlecenia. Starosta zwołał więc nadzwyczajne posiedzenie rady powiatu, która przegłosowała duże dofinansowanie dla ratowania inwestycji (pewnie wzięli jakąś pożyczkę). Najśmieszniejszy w tej sprawie był przekaz medialny: starostwo usiłowało przedstawić swoją nieudolność jako sukces, tzn. że właśnie dzięki jego energicznym i natychmiastowym działaniom udało się zrealizować ten remont. .

 20. Nieudolność władz powiatu poraża. Mam nadzieję, że pan Starzec nie dostanie głosów od mieszkańców Zasola.

 21. Ulica Orłowskiego została zbudowana przez komunistów jakieś 40 lat temu. Komuniści najczęściej budowali drogi tanio, oszczędnościowo i niechlujnie. Ale zgodnie z prawami statystyki na 100 zbudowanych przez nich dróg, 99 powinno się już rozpaść, lecz jedna, zbudowana przypadkowo genialnie, powinna zachować się w doskonałym stanie. Więc to jest właśnie ulica Orłowskiego. Betonowe krawężniki owszem, sypią się, brak jest zatoki autobusowej w stronę Legionów, ale poza tym nawierzchnia jest w doskonałym stanie. Po co więc ją niszczyć i wyrzucać pieniądze?

Send this to a friend