Informacje

OŚWIĘCIM. Potrącona rowerzystka doznała tylko stłuczeń

We wtorek 2 lipca o godzinie 11.35 w Oświęcimiu na ulicy Chemików doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci  30 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Renault Master potrącił przejeżdżającą na rowerze przez przejazd dla rowerów mieszkankę Oświęcimia.

Kobieta została przewieziona na badania do szpitala. Po badaniach okazało się, że rowerzystka  doznała jedynie stłuczeń. Sprawca kolizji został ukarany, mandatem karnym.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Jeśli natomiast chcesz zostać w Oświęcimiu, to możesz na przykład tutaj napisać jaki masz pomysł, aby życie w naszym mieście było lepsze. Ludzie z Zaborskiej to też czytają i może jeśli będzie dobry, kupią.
  Ponieważ na Chwieruta zwykle wylewa się tu kubły pomyj (słusznie lub bez sensu), to chciałbym go tym razem pochwalić za plenerową wystawę zdjęć przyrodniczych na ogrodzeniu szkoły podstawowej nr 9, wzdłuż Tysiąclecia i Nojego. Zdjęcia – piękne!
  Z drugiej strony: obok targowiska posadzono kiedyś ze 20 drzew na takich plecionych ramach. Był to pomysł od początku niedorzeczny, żeby przecinać je wzdłuż tych ram. Więc panie Chwierut: zostawić te drzewka takie jakie są i dosadzić obok kolejne, zrobić taki szpaler wzdłuż Dąbrowskiego i Wysokich Brzegów. Nie będzie to kosztować wiele, a wrażenie estetycznie o niebo lepsze niż do tej pory.

 2. To nie rozumiem, co ty tu jeszcze robisz. Chciałabyś mieszkać np. w Krakowie? Owszem pięćdziesiąt galerii handlowych, sto kin i tysiąc knajp. Tylko pewnie tam też zaczęłabyś zaraz narzekać: że wszędzie drogo, że smrodliwe powietrze, korki na ulicach, brak metra (skandal że nie ma!!!), itd.

 3. A ja tak czy inaczej uważam, że Oświęcim to taka większa rozbudowana wiocha (nie obrażając pięknych polskich wiosek) przejdziesz wzdłuż i w szerz pieszo ( na nogach),rowerem po pożal się boże ala ścieżkach rowerowych. To jedna wielka sypialnia na spokojne dożycie starości.

 4. Eh, Krysiu kochana. Prosiłem, żebyś podała przykład miasta w Polsce, podobnej wielkości co Oświęcim, które cudnie się rozwija, ponieważ nie rządzi w nim Chwierut tylko jakiś geniusz. Ustrzyki Dolne? Włodawa? Oczywiście w Szwecji są takie ładne bogate miasteczka. W Abu Zabi i w Kuwejcie nawet bogatsze. Tylko co z tego wynika?
  Generalnie Oświęcim nie wygląda źle, na pewno lepiej od sąsiadów: Wadowic, Suchej czy Chrzanowa. Nie mówiąc o Bytomiu czy Siemianowicach Śląskich. Więc nie narzekaj.
  Chwierut nie jest emirem czy szejkiem, który ma mnóstwo kasy i wszystko może. Zrobił tyle co się dało, czyli strefę ekonomiczną, która ku mojemu zaskoczeniu całkiem dobrze funkcjonuje. Pewnie, że nie są to kokosy. Ale cudów w Oświęcimiu nie będzie.
  Jeśli posiadasz wyjątkowe wysokie kwalifikacje i czujesz, że u nas się marnujesz, to sorry, trzeba spakować manele i wyjechać do Warszawy, gdzie czeka na ciebie fotel prezesa banku, albo dyrektora Instytutu Badań Jądrowych. Ale jeśli zaś zrobiłaś politologię na pwsz i masz przerosty ambicji, to muszę cię wyprowadzić z błędu: takich politologów naprodukowano ostatnio w Polsce bez sensu dziesiątki tysięcy. Twój dyplom możesz więc sobie oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.
  Być może gdy rząd zbuduje wreszcie S-1 i będzie można w pół godziny dojeżdżać do pracy na Śląsku a mieszkać w tanim i nie zasmrodzonym tak bardzo Oświęcimiu, albo gdy koleją będzie można dostać się do Krakowa w godzinę, nasze miasteczko stanie się bardziej atrakcyjne, ciche i zielone. Ale Chwierut rządem RP też nie jest.

 5. @@Krystyna
  „I Chwierut powinien stworzyć w Oświęcimiu Dolinę Krzemową albo coś.”

  Między doliną krzemową a zadupiem (z kwiatkami na rondach) jest cała gama możliwości pośrednich. Ale by je dostrzec trzeba wyjść poza tę wiejskość, o której mowa we wcześniejszych wypowiedziach.

  Chcesz przykładów ? To wyjedź z Oświęcimia i zobacz trochę świata (no chyba że cię trzyma posada od Chwieruta – to by wiele tłumaczyło).

  Jako szczególnie dobry przykład polecam Skandynawię. Skandynawia jest zasadniczo małomiasteczkowa. Duże ośrodki miejskie można policzyć na palcach jednej ręki. A przy tym jest jednym z najbardziej rozwiniętych technologicznie obszarów na świecie.

  Tyle, że jest jedna istotna różnica – duży nacisk na edukację. Zastanawiam się gdzie Oświęcim by był gdyby przez ostatnie dwie dekady choćby jedną czwartą środków przeznaczonych na naszych dzielnych hokeistów przeznaczono na edukację na wszystkich poziomach.

 6. Czesław zniża się coraz bardziej do poziomu hotina. I te błędy ortograficzne..

 7. I Chwierut powinien stworzyć w Oświęcimiu Dolinę Krzemową albo coś.
  Biadolenie że w 40tysięcznym mieście „jakaś władza” powinna zapewnić młodym, średnim i starym wysokopłatną pracę to typowe narzekania nieudaczników, politologów po PWSZ, którym „się przecież należy”. Oświęcim to nie Kraków, Warszawa czy Wrocław. Nie ma też kopalni miedzi jak w Polkowicach. Podaj przykład miasta takiej wielkości zarządzanego przez pis albo cokolwiek, w którym żyje się jak w Madrycie, a ceny nieruchomości i czynsze są na poziomie Andrychowa. Znasz takie miasto?

 8. Poczekajmy na zarządzenie z UNI, że najezdni ( całej ) ma pierwszeństwo pieszy i rowerzysta jadący w poprzek.

 9. Szanowna Pani Krystyno opisała to Pani koncertowo , niestety Chwierut jest niestety prezydentem tego miasta i wydaje nasze pieniądze z podatków ,proszę wsiąść na rower i pojeździć po tych niby ściezkach to zrozumie Pani o co chodzi

 10. Ja bym Chwieruta w tej sprawie nie obarczała winą. Prawdą jest, że to jest prosty chłop ze wsi, którego aspiracje są typowo wiejskie a nie miejskie. Żeby gościniec było prosty, żeby salę gimnastyczną wybudować (to taki odpowiednik remizy strażackiej), żeby muchy i komary nie leciały do kuchni, itd. itp. Takie kwestie jak tworzenie warunków do rozwoju Oświęcimian (zwłaszcza tych młodych – żeby całe roczniki nam nie wyjeżdżały) to jest dla niego abstrakcja. No ale co zrobić – on jest tylko reprezentantem pewnego typu myślenia prowincjonalnego.

  Ludziom ambitnym, z aspiracjami znacznie łatwiej jest stąd wyjechać niż czekać, że być może kiedyś będzie tu możliwość robienia kariery zawodowej (życie jest krótkie). Zostają ci, którym ten minimalizm wystarcza, którzy o żadnej karierze zawodowej nie myślą, dla których miarą rozwoju są remonty chodników i kwiatki na rondzie.

  A co do wypadku, to wina niestety naszego gościa z Ukrainy (a nie Chwieruta). Na drodze trzeba uważać. Szczęściem nic poważnego się nie stało.

 11. Wiesz trollu, twoja głupota rzeczywiście staje się irytująca. Jesteś jak komar, natrętny, bzykający, żywiący się ludzką krwią.

 12. Stan i ksztalt sciezek rowerowych lub ich brak to znak firmowy chwieruta

 13. @karny kierowca
  „przejeżdżającą na rowerze przez przejazd dla rowerów” – jeszcze jakieś pytania ?

 14. Ja uważam, że rowerzystów trzeba edukować, i to wszystkich bez wyjątku: starym ludziom trzeba wrócić świadomość, że rowery przeprowadza się po pasach jak wózki z zakupami. Ktoś w rodzinie powiedział dziadkowi/babci, że od teraz można jechać po pasach bo masz pierwszeństwo i tragedie gotowe, starsi zrozumieli dosłownie co do nich wnuk powiedział.Młodych i średniaków wiekowych rowerzystów także trzeba edukować poprzez mandaty bo ich nad wiara w swoją kondycję i umiejętności ale też lenistwo- powoduje że dooopy z siodełka nie ruszają. Kierowców zaś trzeba karać za przekraczanie szybkości. Zamiast stać pod mostem na Bulwarach w cieniu, radiowozy niechaj wyruszą na ulice Miasta. Nikt nie mówił, że praca w radiowozie jest lekka, łatwa i przyjemna, (robota przy asfalcie, kryciu dachów i w Biedronce też nie jest łatwa). Parkowaniem w Mieście już nikt się nie zajmuje, zwyczajnie ten temat odpuszczono, panuje MMA.

 15. Widać że polityka ,co słabszym ,zaczyna rzucać się na mózgi.

 16. Wyborco PO pretensje odnośnie świateł na Chemików kieruj wicewojewody Starca. To on obiecywał światła i jak widać słowa dotrzymał. Światła są zamontowane, a że nie świecą. Miasto do Chemików nie ma nic.nie ma nic.

 17. Dziękujemy chwierutowi za genialne ścieżki rowerowe No i oczywiście za światła na chemików , oświetlenie na zaborskiej -bomba ,kto go wybrał ?

Send this to a friend