Informacje, Kultura, Video

OŚWIĘCIM. Postulaty przeciwko likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3

Rodzicie walczący o ocalenie Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu zorganizowali dziś konferencję prasową w obronie tej najstarszej placówki edukacyjnej w Oświęcimiu. Przedstawione zostały najważniejsze postulaty rodziców.

 

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. nie mieszajcie do sprawy szkoly polityki , kazdy tu wrzuca swoj koszyczek , wiecej indywidualnosci , moze przypomnicie kto sie tu uczyl w czasie wojny , szkola jest jakby … skalana

 2. nie mieszajcie do sprawy szkoly polityki , kazdy tu wrzuca swoj koszyczek , wiecej indywidualnosci , moze przypomnicie kto sie tu uczyl w czasie wojny , szkola jest jakby … skalana

 3. Może Kazimierz wymieni te wszystkie kamienice, które wyburzył Chwierut?

 4. Anno – młodzi i nie tylko uciekają z miast takich jak nasze do większych jak Kraków i Warszawa. To powszechne w Polsce zjawisko. U nas nie wygląda to źle, ponieważ ludzie przeprowadzają się do domów w okolicznych wsiach. Natomiast w Chrzanowie to już prawdziwy dramat.
  Dzietność w Polsce ogólnie maleje w zastraszającym tempie. I żadne plusy na razie tego zjawiska nie powstrzymują.

 5. … oraz, ma się rozumieć, wyburzenie zbędnych kamienic na Starym Mieście.

 6. Kolejny sukces pana Chwieruta. Brawo Panie prezydencie.
  Środki zaoszczędzone na trójce będzie można przeznaczyć na tak nam wszystkim potrzebny Most Duchów i nowe ronda.

 7. O oświęcimiu gdzie rodzi się co roku 200 dzieci jest w tej chwili 8 szkół podstawowych…..Młodzi uciekaja z tego miasta….bo dobrej i dobrze płatnej pracy brak. Miasto bez prespektyw…..

 8. Proponuję więc zaimportować parę rodzin muzułmańskich, z piętnaściorgiem dzieci każda, s problem z głowy.

 9. do @mieszkaniec:”cytuję co napisałeś: Według prezydenta i rady miasta z koalicji obywatelskiej ekonomia jest najważniejsza”…Pani Radna Agnieszka K walcząca o szkołę jest/należy właśnie do szerokiej KOALICJI OBYWATELSKIEJ w Radzie Miasta…czy ja się mylę???

 10. Dyrektorzy Etgens, Jurzak, Leśniak, Pani Pałka. Historia oświęcimskiego szkolnictwa. Przykro. Nie da się wszystkiego przeliczyć na pieniądze. Ja wiem, władza musi mieć pieniądze. Szkoda tylko, że znaczna ich część przeznaczana jest de facto na pr. Chyba Dziki powinien zorganizować jakiś koncert pożegnalny. A ja pamiętam jeszcze czasy, gdy na sali gimnastycznej trójki nie mieliśmy ćwiczeń, bo połowę zajmowały paczki UNRRA-y.

 11. Jakie mianowicie osiedla powstają obok Trójki. Ani nie powstały, ani nie powstają, ani nie powstaną.

 12. Do NUDA: dzieci jest coraz mniej w niektórych rewirach. Likwidacja trójki jest krótkowzroczna – powstają tam nowe osiedla, a podstawówka nr 1 będzie mocno przeładowana.

  Zresztą urząd miasta mówi że nie będzie dwuzmianowosci. Kłamie – już jest.

 13. Pani Radna AK, widać już nie jest Pani po drodze w ugrupowaniem Prezydenta, załatwia Pani partykularny interes, a być Radnym to nie jest folwark ani prywata,nie ma uzasadnienia dla istnienia tej kilku oddziałowej przy parafialnej szkółki.

 14. Dzieci w Oświęcimiu coraz mniej. Jak nie tą to inną szkołę trzeba będzie zamknąć. Czy to tak trudno zrozumieć?

 15. Według prezydenta i rady miasta z koalicji obywatelskiej ekonomia jest najważniejsza. Ale budowa mostu duchów za 40 mln zł to już nie czyste szaleństwo?

 16. Popieram protest w mieście pokoju. Jedyna szkoła z tradycjami przedwojennymi. Dar obywateli skierowany na szkolnictwo. Jednak obecnie panujące władze „PO” robią wszystko aby wychować parobków, a nie inteligencje zgodnie z instrukcja Jakuba Bermana : „Jak przejąć władze w Polsce” Wstyd dla tych co przyczynili się do tego.

 17. Do THEEND: Powiedz mi „ekonomisto” – szkoła kosztuje miesięcznie 5,6 tys zł utrzymania. Czyli w skali budżetu nic. Nauczycieli i tak trzeba gdzieś zagospodarować, więc daruj sobie gadaninę o kosztach.
  Inna rzecz: miasto właśnie wywala 250 tys. złotych na „budynek gastronomiczny”. Ohydny, brzydki. Ale to za mało: powiedz mi jak mogą się czuć ci ludzie gastronomi, którzy na rynku zainwestowali pieniądze? Czyż to nie jest działalność na ich szkodę?

 18. Bez ładu i składu! Argumenty rodem z przedszkola. Szkoła jest nieopłacalna. Teraz zaskoczenie, że zamykają. Trzeba było się domyśleć, że szkole grozi likwidacja, skoro jest w niej tak mało dzieci. Proszę zapisać sobie dzieci do szkół prywatnych skoro najważniejszy argument to mało liczne klasy. Nie trzeba być matematykiem,aby zrozumieć, że to studnia bez dna. Ta szkoła nie ma niczego innowacyjnego. Proszę się zapoznać z ofertą innych placówek….

Send this to a friend