Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. „Pomóż Syrii” w Cafe Bergson

Polska Misja Medyczna rozpoczęła kolejną akcję na rzecz pomocy małym Syryjczykom. Przez cały czerwiec, w wybranych kawiarniach można znaleźć opatrunki z napisem „Pomóż Syrii”. Zachęcają one do wsparcia działań Polskiej Misji Medycznej w tym kraju.Akcja zbiega się w czasie z przypadającym na 20 czerwca Światowym Dniem Uchodźcy. Cafe Bergson jest jedyną kawiarnią spoza Krakowa, która dołączyła do akcji.

  • Nasze zbiórkijuż nie raz pomogły poszkodowanym Syryjczykom– mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynatorka pomocy dla Syrii w Polskiej Misji Medycznej – Dzięki hojności Małopolan mogliśmy min. zakupić protezy dla dziesięciorga syryjskich dzieci po amputacjach kończyn. Wojna w Syrii i dramat syryjskich uchodźców trwają już ósmy rok.W efekcie, coraz mniej osób interesuje się tym, co dzieje się z Syryjczykami. Tymczasem mieszkańcy i osoby uciekające z Syrii ciągle potrzebują naszej pomocy. Międzynarodowy Dzień Uchodźcy to ten moment, w którym trzeba o nich przypomnieć

Do akcji włączyły się krakowskie kawiarnie, min.: Nowa Prowincja, Bonobo, De Revolutionibus, Siesta Cafe, Piękny Pies i oświęcimska kawiarnia Cafe Bergson. W tych miejscach można znaleźć puszki do wrzucania datków dla Polskiej Misji Medycznej oraz specjalne opatrunki z napisem „Pomóż Syrii”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. @ osoba która napisała ten prymitywny komentarz o „lewackim grajdole”. Sam lub sama sobie wystawiasz świadectwo, dlaczego anonimowo? strach się podpisać? a poza tym wg obecnych „prawackich” kryteriów to lewakami byliby też Kościuszko, Piłsudski, Św. Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska i wielu innych wielkich Polaków i Polek więc to żadna obelga wręcz przeciwnie, oczywiście twoją intencją była obelga.

  2. Wszystko ok,tylko po co ten manifest religijny, wszak wiadomo że muzułmanie to tylko część uchodźców…Są tam chrześcijanie,zoroastrysci,etc.

  3. Syryjczycy uciekają z ogarniętego wojną kraju. szukają schronienia w różnych krajach: w Jordanii, Libanie, Turcji, a także w europejskich krajach. Jest rzeczą oczywistą że należy im pomagać. W tej sprawie nie jest ważne kogo się popiera: czy prezydenta Syrii, Bashara al-Assada, czy też rebeliantów, którzy niszczą Syrię za pomocą saudyjskich pieniędzy, i amerykańskiej broni
    To bardzo szczytna akcja. Oczywiście przekaże datek do puszki w Cafe Bergson. Zrobię to nie jako muzułmanin, tylko jako człowiek, który chce pomóc biednym i potrzebującym ludziom.

Send this to a friend