Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Pomogli 95-letniej seniorce

Dzięki spostrzegawczości 25 – letniego mieszkańca  Oświęcimia  i jego trosce o los innego człowieka, nocna wycieczka  po oświęcimskim rynku 95 – latki cierpiącej na zaniki pamięci, zakończyła się szybkim powrotem do domu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 lipca 2018 o godzinie 23.30, mieszkaniec  Oświęcimia,  powiadomił policjantów, że w Rynku Głównym zauważył starszą kobietę, która sprawiała wrażenie osoby zagubionej. Z jej relacji wynikało, że wyszła ze swojego mieszkania, lecz straciła orientację i nie potrafił przypomnieć sobie adresu.

Policjanci  pojechali na miejsce, gdzie zastali zgłaszającego oraz staruszkę. Funkcjonariusze podziękowali mężczyźnie za pomoc udzieloną starszej pani, a następnie zabrali ją do radiowozu. W trakcie czynności ustalili, że jest to 95 – letnia mieszkanka Oświęcimia, którą odwieźli do miejsca zamieszkania.

Duże podziękowania należą się mieszkańcowi  Oświęcimia,  który zainteresował się losem starszej pani. Jego prawidłowa reakcja spowodowała, iż trafiła ona do swojego domu i nie było potrzeby uruchamiania procedury poszukiwawczej.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend