Informacje

OŚWIĘCIM. Pomoc seniorce przyszła w samą porę

W dniu 18 lipca 2018 dzięki interwencji pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach oraz  szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom służb ratunkowych, 90 – letnia mieszkanka Kęt, która zasłabła w swoim domu, w porę trafiła do szpitala.

Wczoraj o godzinie 12.20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez zaniepokojoną pracowniczkę socjalną, o fakcie braku kontaktu z 90 – letnią podopieczną, która nie otwiera domu, a klucze tkwią w zamku od wewnętrznej strony drzwi.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjantka, aby dostać się do wnętrza domu wykorzystała niedomknięte okno piwniczne. Po wejściu do środka  funkcjonariuszka otworzyła drzwi wejściowe, ale okazało się, że  seniorka znajduje się za zamkniętymi na klucz drzwiami sypialni. Na miejscu byli już jednak strażacy, którzy używając sprzętu pneumatycznego szybko uporali się z przeszkodą.  Starsza pani leżała na podłodze w sypialni. Była przytomna lecz bardzo osłabiona. Została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala.

Dzięki interwencji pracownika GOPS oraz szybkim działaniom służb seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy. Apelujemy  do mieszkańców o zwracanie uwagi na to czy w sąsiedztwie mieszka jakaś starsza, samotna osoba. Być może będzie ona potrzebować pomocy. Warto o takim fakcie powiadomić pracowników najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej lub dzielnicowego. Z kolei w sytuacjach zagrażających życiu należy dzwonić na numer alarmowy 112 i wezwać służby ratunkowe.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend