Informacje

OŚWIĘCIM. Pomoc dla mieszkańców Czerska

Oświęcim przyłączył się do akcji niesienia pomocy mieszkańcom pomorskich miast, które ucierpiały w sierpniu podczas nawałnicy. Wsparcie w wysokości 10 tys. zł otrzyma gmina Czersk. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni. – Każdy z nas widząc ogrom zniszczeń, ludzkie nieszczęście chce pomóc. To odruch serca. Moralny obowiązek i jednocześnie wyraz solidarności samorządów. Dlatego od mieszkańców Oświęcimia przekazujemy mieszkańcom Czerska 10 tys. zł – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.
Gwałtowne burze i porwiste wiatry, które przeszły przez Pomorze spowodowały uszkodzenia domów i zabudowań gospodarczych. Zniszczyły lasy i uprawy. Wielu ludzi zostało bez dachu nad głową. Skala zniszczeń jest tak duża, że gminy nie są w stanie pomóc wszystkim poszkodowanym.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. No właśnie. Ciekaw jestem dlaczego Pan pseudo Prezydent nie powiedział, że były wnioski o zwiększenie kwoty ze strony radnych, ale Pan CHwierut powiedziła NIE!

  2. Jak się komuś chce pomóc, to się o tym nie mówi publicznie tylko się to robi. Kwota nie powala. Ile miasto wydaje rocznie na Głos Ziemi, Wieści z Ratusza czy inne działania PR? 10 tys zł stanowi chociaż 1/10 tej kwoty? Wątpię.

Send this to a friend