Informacje

OŚWIĘCIM. Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Oświęcimscy dzielnicowi uratowali życie 38 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna, który miał problemy rodzinne, w akcie desperacji targnął się na własne życie przez powieszenie. Gdyby policjanci  znaleźli desperata kilka minut później, mógłby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne chce popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna znajduje się na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu w rejonie ulicy Obozowej.

Informacja natychmiast została  przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się dzielnicowy Zasola, który natychmiast zaczął poszukiwania mężczyzny, po chwili dołączyli do niego dwaj dzielnicowi sąsiednich rejonów Osiedla Błonie i Brzezinki. Dzielnicowi trafnie wytypowali miejsce, w którym mógł znajdować się mężczyzna. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę wiszącego na jednym z drzew. Policjanci błyskawicznie znaleźli się przy nim. Podtrzymując duszącego się desperata zdjęli mu pętlę z szyi , a następnie udzielili pierwszej pomocy. Do przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe, gdyż miał problemy z oddychaniem.

Przypominamy,  że w każdym powiecie na terenie kraju, znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Powiatowe instytucje udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu,
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573

e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend