Informacje

OŚWIĘCIM. Policjanci ujawnili narkotyki u sprawcy awantury na stacji paliw

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji postawili zarzut znieważenia funkcjonariusza oraz posiadania narkotyków 20 – letniemu mieszkańcowi województwa śląskiego. Nietrzeźwy mężczyzna został ujęty przez ochronę stacji paliw, a następnie przekazany policjantom, którzy podczas przeszukania ujawnili kilka gram marihuany.

W nocy z 24/25 grudnia br. tuż przed godziną 23.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu młodego, nietrzeźwego mężczyzny, który słowami wulgarnymi wyzywał pracowników stacji paliw w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie. Nie reagował na żadne polecenia do zachowania zgodnego z prawem, a ponadto zaczął znieważać podejmujących interwencję policjantów. W związku z popełnionym przestępstwem 20 – letni mieszkaniec Bielska – Białej został zatrzymany. W trakcie jego przeszukania policjanci ujawnili u niego dwa woreczki z suszem roślinnym.  Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.  Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili podejrzanemu zarzut posiadania narkotyków oraz znieważenia funkcjonariusza. Mężczyzna nie potrafił podać powodu swojego agresywnego zachowania, stwierdził jedynie, że mógł to być wpływ alkoholu.

Za znieważenie funkcjonariusza grozi do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend