Informacje

OŚWIĘCIM. Policjanci rozliczają włamywacza – multirecydywistę

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji rozliczają z popełnionych przestępstw 64 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Jest podejrzany o włamania do obiektów handlowych, biur oraz punktów usługowych, na terenie powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, dzięki spostrzegawczości jednego z mieszkańców Oświęcimia oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zatrzymania sprawcy doszło 9 lutego br., kiedy tuż przed godziną 4.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji, został powiadomiony przez mieszkańca Oświęcimia, o podejrzanym mężczyźnie znajdującym się w rejonie cukierni na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli, którego funkcjonariusze niepostrzeżenie zbliżyli się do budynku, w którym mieścił się zakład cukierniczy. Policjanci zauważyli, że drzwi zostały wyłamane, a sprawca znajduje się jeszcze wewnątrz. W związku z powyższym, natychmiast przystąpili do działania, zatrzymując zaskoczonego włamywacza. 64 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci skrupulatnie zweryfikowali dowody, na podstawie których potwierdzili, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z 25 włamaniami, bądź usiłowaniami włamania, do różnego rodzaju obiektów handlowych, biur i punktów usługowych, znajdujących się na terenie powiatu oświęcimskiego. Jego łupem padały głównie pieniądze oraz wyroby tytoniowe, które następnie sprzedawał, a gotówkę przeznaczał na bieżące wydatki.

Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend