Informacje

OŚWIĘCIM. Policja odzyskała przywłaszczony samochód

W dniu 13 lutego 2018r., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, odzyskali wart ponad 60 tysięcy złotych samochód marki Hyundai, przywłaszczony przez właściciela jednej z firm handlowych.  Podejrzany o przywłaszczenie zamiast pojazd zwrócić firmie leasingowej, udostępnił go innemu wierzycielowi, którego w ten sposób, naraził na dodatkowe kłopoty.

We wtorkowe przedpołudnie policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia.   Tuż przed godziną 11.00 patrolując ulicę Legionów, dostrzegli samochód marki Hyundai, którego kierowca wyprzedzał inne pojazdy niezgodnie z przepisami. Policjanci natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, więc hyundai zjechał na pobocze. Za kierownicą samochodu siedział 55 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci poinformowali go o popełnionym wykroczeniu, za które nałożyli mandat oraz punkty karne. Ale na tym kontrola się nie zakończyła. Policyjna baza danych wykazała, że pojazd widnieje jako przywłaszczony, w związku z tym hyundai trafił na policyjny parking, a kierowca do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie czynności policjanci do zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili, że kierujący autem, otrzymał pojazd w dyspozycję od właściciela jednej z firm handlowych z terenu powiatu oświęcimskiego, jako zabezpieczenie roszczeń finansowych. Niestety właściciel firmy nie poinformował 55 – latka, że pojazd należy zwrócić, gdyż tego zażądała firma leasingowa, poprzez co, naraził swojego kolejnego wierzyciela na dodatkowe kłopoty.

Za przywłaszczenie mienia, grozi kara pozbawienia wolności  do 5 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend