Informacje

OŚWIĘCIM. Pobili seniora, są już w rękach policji

Dzięki spostrzegawczości policjantów Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oraz niezwłocznej i trafnej decyzji oficera dyżurnego Policji,  uratowane zostało życie 80 – letniego mężczyzny.  Sprawcy podejrzani o rozbój na seniorze z użyciem niebezpiecznego narzędzia już trafili do aresztu.

W ubiegłą środę (29 maja 2019) tuż przed południem policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu, gdzie doszło do awantury pomiędzy 42 – letnim właścicielem mieszkania, a jego 29 – letnim znajomym.  W trakcie czynności funkcjonariusze dostrzegli, że jeden z mężczyzn posiada saszetkę, w której znajdowała się legitymacja emeryta. Wiek mężczyzny  wskazywał  na fakt, iż dokument ten z całą pewnością nie należał do niego. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości saszetki podejrzenia policjantów potwierdziły się. Znajdował się w niej komplet dokumentów tj. dowód osobisty, prawo jazdy oraz karta bankomatowa  80 – letniego mieszkańca  jednej z podoświęcimskich miejscowości.  Mężczyźni zaczęli tłumaczyć, że dokumenty należą do wujka jednego z nich, lecz policjanci nie dali wiary wyjaśnieniom. Informację przekazali dyżurnemu, który polecił natychmiastowy kontakt z właścicielem dokumentów.

Mundurowi w kilka chwil zjawili się przed domem seniora, gdzie zza drzwi usłyszeli ciche wołanie o pomoc. Policjanci błyskawicznie  dostali się do wnętrza i w jednym z pokoi odnaleźli mężczyznę posiadającego obrażenia głowy. Pokrzywdzony uskarżał się również na ból w klatce piersiowej. Przekazał również, że w nocy został pobity i okradziony przez dwóch sprawców, którzy zniszczyli jego telefon komórkowy, aby uniemożliwić mu wezwanie pomocy.

Policjanci natychmiast wezwali Pogotowie Ratunkowe,  a następnie przystąpili do udzielania rannemu pomocy. Pod opieką ratowników medycznych 80 – latek trafił do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że senior doznał poważnego urazu głowy oraz klatki piersiowej, a pomoc ratująca życie nadeszła w ostatniej chwili.

W związku z podejrzeniem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 29 i 42 – latek  zostali zatrzymani.  Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odnaleźli pieniądze oraz wszystkie skradzione przedmioty. Ponadto odnaleźli kilka telefonów komórkowych i kilka kart bankomatowych oraz aparaty fotograficzne, które należały do różnych osób. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności w jakich sprawcy weszli w ich posiadanie.

W dniu 31 maja br. zatrzymani zostali doprowadzeni do oświęcimskiej Prokuratury, gdzie na podstawie dowodów zebranych przez policjantów zostały im przedstawione zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Tego samego dnia trafili przed oblicze sędziego, który zastosował  wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. lekarz nie jest słaby

  2. Gratulacje za wnikliwość,oraz szybką reakcję funkcjonariuszy organów ścigania.

Send this to a friend