Informacje

OŚWIĘCIM. Płacili nie swoją kartą bankomatową

Oświęcimscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 17 i 52 – letniego, podejrzanych o przywłaszczenie mienia oraz dokonanie kradzieży z włamaniem do kont bankowych jednej z mieszkanek Oświęcimia. Sprawcy robili zakupy, za które płacili zbliżeniowo, znalezionymi kartami, czym narazili pokrzywdzoną na kilkuset złotowe straty. Na ich trop szybko wpadł dzielnicowy, dzięki dobremu rozpoznaniu swojej dzielnicy.

W piątek, 10 listopada br.,  tuż po godzinie 8.00  na jednym z parkingów Osiedla Zasole, mieszkanka Oświęcimia, wsiadając do swojego samochodu upuściła torebkę. Gdy ją podnosiła nie zauważyła, że pod pojazdem pozostał portfel. Kiedy się zorientowała i wróciła na miejsce, po zgubie nie było już śladu. Niedługo po tym  fakcie na jej telefon komórkowy zaczęły przychodzić sms-y z informacjami, że ktoś robi zakupy płacąc zbliżeniowo. Wtedy niezwłocznie zablokowała kartę, a następnie powiadomiła Policję.  Sprawą zainteresował się dzielnicowy Zasola, który natychmiast udał się do sklepu, gdzie sprawca dokonał pierwszej transakcji. W trakcie przeglądania monitoringu od razu rozpoznał mężczyznę korzystającego z przywłaszczonej karty. Okazał się nim 52 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Następnie ustalił, że ze sprawą ma również związek 17 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który jak się okazało, karty znalazł, lecz zamiast zwrócić,  postanowił je wykorzystać wspólnie ze swoim znajomym. Jeszcze tego samego dnia obydwaj podejrzani zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania i trafili do policyjnego aresztu, który opuścili już z zarzutem przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem.

Za przywłaszczenie mienia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za posłużenie się kartą bankomatową innej osoby, co traktowane jest jak włamanie,   grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend