Informacje

OŚWIĘCIM. PiS żąda przeprosin od prezydenta

Na adres e-mail naszej redakcji wpłynął list otwarty PiS do prezydenta Oświęcimia. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać.

List otwarty PiS do prezydenta Janusza Chwieruta:

Odpowiedź prezydenta Janusza Chwieruta

Poprzedni artykułNastępny artykuł

54 komentarze

 1. Zgadzam się ani jeden ani drugi . To musi być zawsze elegancki przystojny facet najlepiej brunet .

 2. A w którym miejscu? Obiecanki cacanki z S-1? Jeżeli nikt z PO i PiS, to może ty się nadasz? Nie ma misiu w tej chwili żadnej innej opcji.

 3. KIEROWNICA-nie ładnie jest komuś zarzucać kłamstwo ,a na koniec samemu kłamać. Proszę się skupić na Oświęcimiu skoro jest mowa o nim , a nie o swoich pisowskich fobiach. Chwierut jak i Starzec nie nadają się na prezydenta miasta i tyle.

 4. Kto to jest ten Zbigniew Starzec? To nie przypadkiem ten Wuefista, który deklarował otwarcie Zachodniej obwodnicy w Grudniu 2017?

 5. I jeszcze jedno do fikcji i prawdy:
  Zmasowany atak T to jest na Chwieruta – poczytaj sobie chociażby komentarze hotina.

 6. Włoszek: Szydło – PiS – władza – prezes lotniska. Fajna kariera. Radni PiS w Oświęcimiu kojarzą mi się z interpelacjami dla interpelacji i ciągłymi muchami w nosie. Boją się Oświęcimian – przykład: nie przyszli na nadzwyczajną sesję rady miasta bo byli tam mieszkańcy Fika i bali się konfrontacji przed kamerami. Za co oni biorą pieniądze? Jak na razie PiS nie zrobił i nie przedstawił według mnie żadnego sensownego projektu i rozwiązania przy tej kampanii.

 7. Różnią się wykształceniem i doświadczeniem zawodowym przede wszystkim.Pamietam wywiad z p.Lozinskim w którym opowiadał o szpetocie odremontowanej płyty rynku, a sam wystawił na niej budę z dykty i OSB,z odstajacymi gwoździami.Taka to wizytówka lokalnego PiS.

 8. Zamiast się kłócić, może obaj panowie zajęliby się łaskawie podlaniem zasadzonych ostatnio drzew? Od dawna nie było deszczu, a wyglądają one jak na dzień przed uschnięciem.

 9. Być może masz rację. Ale zarówno Homa jak i Skrzypiński przynajmniej nie są sprawcami jakiś katastrof czy skandali. Natomiast przyjaciele polityczni p. Starca w rodzaju Łozińskiego lub Chrzana kojarzeni są w Oświęcimiu praktycznie wyłącznie źle. Więc z dwojga złego wolę już ludzi Chwieruta. Radzisz, żeby zagłosować na nowych uczciwych, poza PiS i PO. Ale w tym naszym politycznym grajdołku – znasz takich?

 10. Ten zmasowany atak trolli na Zbigniewa Starca, pokazuje że lokalna Platforma Obywatelska z otoczenia Janusza Chwieruta zrobi absolutnie wszystko, aby zachować się przy stołkach w magistracie i miejskich spółkach.

  Czym to niby różnią się radni PO Kazimierz Homa i Andrzej Skrzypiński (prezesi miejskich spółek wodociągi i PEC mianowani na stanowiska kilka miesięcy temu przez prezydenta Oświęcimia) od radnych PiS Waldemara Łozińskiego czy Zbigniewa Biernata? Według mnie niczym. Wszyscy są po jednych pieniądzach. Bardzo lojalni i karni wobec swoich partyjnych kolegów.

  Powiedzmy sobie szczerze. Miastem Oświęcim od kilkunastu lat rządzą ci sami ludzie, zmieniający się tylko na stanowiskach. Osobiście zachęcam do nie głosowania na lokalne PO i PIS. Czas starych, tłustych kotów dobiegł już końca.

 11. Pan Prezydent Chwierut nieroztropnie postąpił, broniąc nazwy ulicy Ignacego Fika.

 12. Jeśli ktoś ma wątpliwości czym się zajmuje, co teraz może i jaką ma pozycje w rządzie odsunięta na boczny tor Szydłowa.
  – Wicepremier Beata Szydło podczas swojej wizyty w Chełmie przypomniała co obiecał i co zrealizował rząd Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatnich trzech lat.
  – Chcemy, aby każdy, kto mieszka w Polsce, czuł się gospodarzem we własnym kraju, czuł się jak w swoim domu – mówiła wicepremier Beata Szydło podczas spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim
  – Wicepremier Beata Szydło w ramach spotkań, odbywających się pod hasłem 'Polska jest jedna’ odwiedziła Boguchwałę. – Pamiętam, jak byłam tu cztery lata temu i wspólnie tworzyliśmy program naszej partii – mówiła wicepremier Szydło
  – W sobotę zawitała do Sosnowca wicepremier Beata Szydło. W Domu Katolickim mówiła właściwie to samo, co wielokrotnie mogliśmy usłyszeć w mediach ogólnokrajowych.
  – Tradycyjnie uroczystą Msza św. flisacy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec rozpoczęli tegoroczny sezon spływu przełomem Dunajca. W uroczystościach wzięła udział wicepremier Beata Szydło. Wicepremier zaraz po zakończonej mszy skorzystała z możliwości podziwiania Przełomu Dunajca. Około 12.30 spodziewana jest na przystani końcowej spływu. O 13.00 spotka się z mieszkańcami Krościenka w sali remizy OSP w Krościenku
  – Wicepremier Beata Szydło przebywała 10 czerwca br. z wizytą w Kolbuszowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kolegiacie Kolbuszowskiej pw. Wszystkich Świętych, w intencji Ojczyzny i mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Następnie uczestnicy obejrzeli widowisko historyczne „Od Austro-Węgier do Polski Niepodległej: rok 1918 w Kolbuszowej”. Wicepremier Beata Szydło wręczyła również nagrody laureatom powiatowego konkursu twórczości patriotycznej „Wolna i niepodległa”. Całość uświetnił koncert orkiestr dętych pn. „Dla Niepodległej”.
  – 'Beata Szydło z Krokodylem Tirkiem uczy dzieci bezpieczeństwa na drodze.

 13. A są jakieś atrakcyjne działki do kupienia no i kilka lokali do sprzedania-kupienia? Pan Zbyszek jest w tym chyba niezły, a koledzy też by może co kupili. To że człowiek ma odwage jeszcze stawać przed kamerą świadczy że coś takiego jak obciach go nie boli i że własny biznes ważniejszy jest niż wstyd. Strach oddać miasto takiemu gatunkowi

 14. Piszą w Wawie że Szydło idzie do PE a to oznacza, że już nikt w sprawach tej dzury nie będzie w Wawie płakał. Jeśli pani BeSz zdecydowała że chce uciekać do PE to skąd niby PiS i Starzec mają dostać wsparcie? Gadanie więc o poparciu Wawy wsadzcie sobie pisy między baśnie. Co to więc miałaby być za zmiana? Za Starcem do UM i spółek przyszliby ludzie pokroju Łozińskiego albo Biernata i np. Nieśpielaka? Kim są ci goście, co potrafią, co zawodowo osiągnęli? Łoziński w końcu może wygrałby przetarg na rynku dożywotnio, tzn. sorry jego żona bo przecież on jest bezrobotny, nie ma pracy i przychodu, nie ma auta i w ogóle nic nie ma. Przede wszystkim wstydu nie ma tak jak większość. Po co nam taka dojna zmiana?

 15. Ciekawe że pis z Fikiem wyskoczył akurat teraz, nie rok temu, lecz zaraz na starcie wyborów? Wiadomo było, że Chwierut poprze mieszkańców tej ulicy, a wtedy można go oskarżyć o brak patriotyzmu, sprzyjanie komunistom, antypolskość itp.

 16. Wyjaśniam misiowi, że w Polsce jest jeszcze wiele innych ważnych inwestycji drogowych do zbudowania. Na przykład nadal nie ma autostrady z południa kraju na północ, do Gdańska – został odcinek od Pyrzowic do Łodzi. Informuję też misia, że rząd zamiast przeznaczać pieniądze na naprawdę kluczowe drogi, z idiotycznych powodów intensywnie buduje S-19 łączącą Rzeszów – Janów Lubelski – Kraśnik – Lublin – Radzyń Podlaski z Suchowolą, czyli wzdłuż granicy z Białorusią i Ukrainą. Chodzi o zbudowanie nowoczesnej drogi dwupasmowej na wschodnich terenach wiejskich, tradycyjnie głosujących na PiS. Tylko, że tamtejsze wsie mają raczej mały potencjał motoryzacyjny i jeździć po tej drodze będą furmanki plus pięć aut na godzinę. Dlatego brakuje pieniędzy na S-1.
  Wbrew kłamliwym zapowiedziom PiS i Szydłowej, drogi S-1 jeszcze długo nie będzie. Proces przygotowawczy jest jeszcze daleko w burakach. A jeżeli Polska wyjdzie z Unii – jak chce Kaczyński – i cofnięte zostaną unijne dotacje, to S-1 nie powstanie nigdy.

 17. Przecież to prawda , iż Oświęcim się „zwija” czy to się komuś podoba czy nie. Wystarczy spojrzeć na liczby np. ilość ludności teraz a 10,20 lat temu. Brak dobrej pracy za którą trzeba wyjeżdżać w stronę Tychów czy Bielska , a nawet dalej . Czy ostatni włodarze zrobili wiele aby to zmienić? Pan Chwierut miał do pomocy „swój rząd” przez kilka lat i nawet nie potrafił załatwić drogi s1 wraz z 3 mostem , a wszyscy wiemy jak bardzo jest nam to potrzebne.

 18. Oświęcimski PiS nie pojawił się nawet na nadzwyczajnej sesji rady miasta w sierpniu odnośnie Fika, bo się bał mieszkańców, którzy byli na sali w Pałacu Ślubów – wydali oświadczenie i tyle… Tak ich interesują sprawy miasta i mieszkańców.

 19. Z równym powodzeniem tytuł tego artykułu może brzmieć: „Oświęcimski PiS żąda dostępu do morza…”

 20. Działalność PIS:
  – debilne interpelacje
  – dwa wypadki samochodowe z udziałem lokalnych liderów (Szydło i Włoszek)
  – zabawa w lustrację (czyli zohydzanie ludziom tych osób, które naprawdę dla Oświęcimia coś realnie zrobiły)

  4 lata temu głosowałem na Wasztyla. Teraz już tylko Chwierut.

 21. Emil – masz poczucie humoru – naprawdę. Ogólnie to kandydaci z PiS jak Łoziński, Przewoźnik, Chrzan czy Biernat mogliby spowodować, że byłoby śmiesznie i strasznie. A tak na serio, nie mieszkam na terenie Miasta, ale Gminy Oświęcim, i powiem Wam, że Chwierut dla mnie to 100000x lepszy kandydat niż Starzec.Szczerze to gdyby Chwierut nie kandydował, to wolałbym zagłosować na każdego innego kandydata – nawet z PiSu – byle by nie na Starca, który jak dla mnie już się ośmieszył tą swoją kampanijką, listami, atakami a za tydzień przedstawi program w którym zaproponuje budowę mostów, przyciągnięcie inwestorów i zmniejszenie podatków, dodatkowo da każdemu po 1000+, zmieni komunikację, postawi na sport i parki, aa jeszcze mali przedsiębiorcy i milion innych obietnic – czyli tzw. kiełbasa wyborcza – obieca wszystko aby na niego zagłosować. Ludzie nie dajcie się nabrać na to! Przestrzegam.

 22. raczej się Oświecim zwija na korzyść prywatnych interesów, pompuje się miliony w blich i pseudonowoczesność. W Pszczynie szpital zamknięto, w Oświęcimiu 5-letni sprzęt jest przestarzały, rozbiła się karetka kupimy nową, remont za remontem , a Chrzanów zamyka oddziały, Wadowice do szpitala w Oświęcimiu z dziećmi na operacje itd. Obwodnica koło strategicznych dawniej Zakładów Chemicznych, biznesy prywatne w sporcie oraz mrożone w upał stulecia w lipcu lodowisko dla Łodzi. Ibizę robią z Oświęcimia hotelarze i Zator..

 23. Ja bym sobie życzył, aby kandydatem na prezydenta był radny Chrzan !
  Co Wy na to?

 24. Skoro uważacie że ludzie odpłynęli do Gminy Oświęcim to niech Chwierut dąży do połączenia Miasta i Gminy. Bez sensu jest ten twór zwany Gminą Oświęcim…

 25. Ja także zagłosuję na Pana Janusza Chwieruta. NAJLEPSZY prezydent w historii naszego miasta.

 26. Panie Starzec z panem Przewoźnikiem, ogarnijcie się bo na tym koniku nie wygracie wyborów. Jeszcze ostatnio apelowaliscie o uczciwą i merytoryczną kampanię stąd moje pytanie czy Was ten apel nie dotyczy? jak narazie nie przedstawiliscie żadnej alternatywy, żadnego programu wyborczego, nic! Swoją kampanię opieracie tylko na czarnym PR i źle zinterpretowanych faktach. A pan Panie Przewoźnik, człowiek z doktoratem powinien najlepiej wiedzieć że statystyki nie oddają wprost rzeczywistego stanu, należy się zastanowić co stoi za tym stanem rzeczy. Odpływ ludności ludności miast do wsi to tendencja widoczna nie od dziś i w naszym mieście dzieje się to samo. Sam zaliczam się do tych którzy wybrali tereny podmiejskie jako bardziej atrakcyjne. Popatrzcie sobie na statystyki ludności w gminie. I weźcie się za uczciwą i merytoryczną kampanię jesli naprawde chcecie wygrac wybory bo zacznę myśleć że sami wierzycie w to co wypisujecie. Ciemny lud wszystko kupi? O nie, żaden polityk nie oszuka oswiecimian, doprowadzicie do tego że ludzie którzy nie lubią Chwieruta i tak na niego zagłosują, byle przeciwko Wam. Oswiecim potrzebuje dobrych gospodarzy a nie klaunów… radzę wyjść do zwyklych ludzi i zainteresować się ich codziennymi problemami.

 27. Swój głos oddam na odpowiedniego kandydata, a więc Pana Janusza Chwieruta.

 28. Nikt nie obraża w komentarzach Pana Prezydenta Chwieruta i nie powinno się obrażać także Pana Starostę Starca.

 29. Ponieważ pisowskim trollom wyraźnie nie idzie, zaczną teraz robić to, co potrafią najlepiej, czyli: oskarżą Chwieruta, że jest kryptokomuchem, kryptoesbekiem albo żydem. Względnie po prostu obrzucą go wyzwiskami.

 30. Szczerze to jak patrzę i słucham Starca to mi wstyd że mamy takiego starostę. I uchowaj Boże Oświęcim od takiego prezydenta. Świadczy to tylko o tym że taką funkcję może piastować dosłownie każdy. Chwierut – klasa sama w sobie i tyle w temacie.

 31. pomysł katastrofa. Kto tak doradza Starcowi. Poza tym być w teamie z Łozińskim albo Biernatem to nie za bardzo wizytówka. przecież to są etatowe polityczne niemoty.Ci faceci nie mieli i nie mają nic mądrego i pożytecznego do powiedzenia i te kampanie to jest straszny dramat. Pamiętacie jak przy okazji kibla chodzili w pięciu z rysunkiem banknotu po rynku? Ani śmieszne to nie było, ani pouczające nie było, ani skuteczne nie było też. Ale kto za nich? Pytam? Kto się będzie garnął do grona bez_radnych? Panią Beatę obraził…. dobre sobie. Pokażcie te ruinę w Oświęcimiu co to PiS wszędzie widzi. Ludzie pokażcie na zdjęciach te ruiny w Oświęcimiu.

 32. Rany, co to ma być za składnia: „Swoją działalnością uszkodził Polsce” – ukraińska?

 33. Ciekawe, Ignacy Fil rzekomo walczył z bolszewikami w 1920 roku mając 16 lat, a pięć lat później założył komunistyczną organizację młodzieżową „Związek Pionierow”, za co został uwięziony w Krakowie. Swoją działalnością uszkodził Polsce.

 34. Dla pisowskich „polityków – wuefistów” w Oświęcimiu Beata jest rzeczywiście tytanem intelektu i nie może się im pomieścić w głowach, że ktoś może ją skrytykować. Zresztą wszyscy zawdzięczają jej swoje kariery. Ponieważ nie jestem pisowskim wuefistą, to czy mogę wyrazić niezadowolenie na przykład z przyznania przez nią na odchodnym, samej sobie, ogromnej premii, „która jej się przecież należała”?

 35. Czego memoria nie rozumie? A np. o ulicy „Orląt Lwowskich” w Oświęcimiu memoria słyszała? Najmłodszy chłopak miał jeśli dobrze pamiętam 10 lat, a trzynastoletni Antoś Petrykiewicz dostał za odwagę Virtutti. W 1920 do wojska zgłaszały się całe klasy gimnazjalistów, z patriotyzmu i dlatego że „wszyscy się zgłaszali”.

 36. Dzisiaj płacimy cenę za to że PO zarzuciło porządną edukację obywatelską. Gdyby trochę energii peło włożyło w kontakt z ludźmi to wuefiści gwizdali by na salach gola albo faula. A tu mamy że Starzec nagle jest głównm rozgrywaczem. Ludzie z potencjałem boją się obok takiego geniusza stanąć żeby się nie czerwienić ze wstydu. No ale cierp ciało jakżeś chciało.

 37. Bieda pisowska zawsze się budzi przed wyborami. To se znaleźli temat ważny dla ludzi. A może Pis przeprosi za to że już rok mieszkaniec miasta Oświęcimia ciągany jest po prokuraturach z powodu wypadku. Bo nie ma czarnych skrzynek w bmw rządowych nikt nic nie wie a BOR=owcy mają problemy z ustaleniem wspólnych zeznań. Żarty.

 38. Długo żeście nad tym myśleli? Cieniuśki tekst Beaty, że „Oświęcim pod rządami Chwietuta się zwija”, czyli kłamstewko jak jej w kampanii pt. „Polska w ruinie”. Tylko że Oświęcimianie mogą wyjrzeć przez okno i naocznie stwierdzić, że to nieprawda. Liczba mieszkańców Oświęcimia niewiele spadła i to tylko o tyle, o ile wzrosła liczba mieszkańców gminy Oświęcim. Powód prosty – ludzie się dorabiają i przenoszą do domków na przedmieściach.

 39. Panie Prezydencie,
  powiedział Pan, że Ignacy Fik walczył
  z bolszewikami w 1920 koku. Czy zastanowił się Pan, że Fik urodził się w 1904 roku i wtedy miał dopiero 16 lat.

 40. Wtedy Chwierut nie widział jeszcze o rachunku 49 tys złotych za wizytę Beaty u kosmetyczki.

 41. Nie bardzo rozumiem tłumaczenie jakoby panią Wicepremier należało by przeprosić z racji tego że jest kobietą?? Według moich informacji pani Szydło jest politykiem i członkiem partii, w takim wypadku jeżeli nie jest w stanie znosić krytyki oponentów to może powinna zająć jakimś mniej stresogennym zajęciem, np. myciem garów.

 42. Szczerze, panie Starzec proszę pokazać program wyborczy! W innym wypadku wolę zagłosować na ciepłą wodę z kranu prezydenta Chwieruta!

 43. Jedno o rządach Chwieruta można powiedzieć. Świetnie wyglada w garniturze i doskonale podnosi podatki. Dobrze się żyje w Oswiecimiu, ale tylko bogatym członkom lokalnej Platformy Obywatelskiej.

 44. Niech kandydat na prezydenta Starzec pokarze swój program wyborczy. Narazie poznajemy tylko pisowski jad. Ja chce usłyszeć co macie do zaoferowania dla nas, oświęcimian. Walka ideologiczna mnie nie interesuje, czekam na konkrety.

 45. Niech PiS przeprosi za to co robi Polsce: za Piotrowicza, Misiewicza i innych. Również, za Beatę co jej się nagrody należały! Przecież to co robią teraz to jest dla mnie śmieszne. Listy piszą do Chwieruta, żeby przeprosił. Niech Oni przeproszą za swoich zwierzchników z Warszawki!!!!! Panie Starzec, jako mieszkaniec Oświęcimia proszę o przeprosiny za to co PiS robi z moją ojczyzną! Szczerze? To PiS pokazuje i utwierdza tą swoją kampanią wyborczą ( i te apele Starca o czystą kampanię – a jakie ataki – to widzimy), że Chwierut to NAJLEPSZY wybór dla Oświęcimia. Panie Starzec, Prezydent Chwierut ma co robić w Oświęcimiu, a nie zajmować się odpisywaniem na takiego rodzaju listy!!!! I to wszystko z naszych podatków! PiS lokalny utwierdza mnie w przekonaniu, że na szczeblu lokalnym potrafi mieszać tak samo co ten PiS na ogólnopolskim.

 46. Panowie i Panie z PIS. Akcentowanie ze ktoś jest kobietą i atakowanie za to jest czystym seksizmem. Szkoda że tego nie rozumiecie. Reszta jest merytoryką. Pani Szydło była słabym Premierem i stanie po jej stronie przemyśleń nie ma żadnego znaczenia…. znajdźcie sensowniejsze aegumenty, bo do tej pory straszna bieda intelektualna

 47. PiS zaczyna kampanię – Starzec chce się pokazać – ale na takich zachowaniach daleko nie zajedzie. Brawo Chwierut!!! Starzec i PiS tylko jątrzą a my tego w Oświęcimiu nie chcemy.

Send this to a friend