Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany nastolatek autem wracał z dyskoteki

W niedzielny poranek oświęcimscy policjanci, z  rąk funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Oświęcimiu przejęli nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził cztery zaparkowane pojazdy.  Jak się okazało 20 – letni mieszkaniec Chełmka, po imprezie andrzejkowej, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, postanowił, że wróci do domu samochodem. Konsekwencje tej karygodnej decyzji z całą pewnością odczuje dotkliwie.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek [2.12.2018]  o godzinie 6.30 w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego. Policjanci zostali wezwani przez strażników miejskich, którzy  ujęli nietrzeźwego kierowcę Forda Ka, tuż po tym, jak uszkodził kilka zaparkowanych przy ulicy samochodów.  Funkcjonariusze przejęli 20 – letniego mieszkańca Chełmka. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,10 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wracał z imprezy andrzejkowej z jednego z oświęcimskich klubów nocnych. Na ulicy Olszewskiego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód marki Mitsubishi, powodując efekt „domina”. Mitsubishi uderzyło w forda, ford w citroena, a citroen w BMW.

W związku  z popełnionym przestępstwem 20 – latkowi już zostało  zatrzymane prawo jazdy, którym się cieszył zaledwie cztery miesiące. Jednakże lista konsekwencji złej decyzji,  podjętej w jednej chwili, będzie dłuższa.   Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż trzy lata.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą, ponieważ konsekwencje takiej decyzji mogą skończyć się tragicznie. Apelują również do pasażerów oraz osób, które widzą, że pijany wsiada za kierownicę, o stanowczą reakcję i uniemożliwienie mu jazdy lub powiadomienie Policji.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend