Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany kierowca próbował uciec

W piątek 16 sierpnia 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali 48 – latka, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca najpierw udawał pasażera, po czym wsiadł za kierownicę i próbował odjechać.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 13.00 w Oświęcimiu przy ulicy Zawidzkiego. Dwoje mieszkańców bloków powiadomiło Policję, iż z okna swoich mieszkań widzą pijanego mężczyznę znajdującego się w samochodzie marki Renault  zaparkowanym tuż przy ulicy.

We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci. Szybko zlokalizowali renault, w którym na miejscu pasażera siedział 48 – letni mieszkaniec Osieka. Był on pod wpływem alkoholu, a w pojeździe mundurowi dostrzegli pustą butelkę po alkoholu.  Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że czeka na swojego znajomego, który jest kierowcą. Policjanci nie dali wiary tłumaczeniom nietrzeźwego, więc zaparkowali radiowóz nieopodal i obserwowali renault. Po kilkunastu minutach  „pasażer”  przesiadł się na miejsce kierowcy,  odpalił silnik i próbował odjechać. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci i  zatrzymali nietrzeźwego . Badanie stanu trzeźwości 48 – latka wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje mieszkanka oraz mieszkaniec ulicy Zawidzkiego w Oświęcimiu, którzy powiadomili Policję widząc zagrożenie.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Dziękuję bardzo mieszkańcom z Zawidzkiego i policjantom z patrolu, że złapali sukinsyna. Z dwoma promilami miał spore szanse, aby kogoś z nas zabić.

Send this to a friend