Informacje

OŚWIĘCIM. Pijana seniorka prowadziła samochód

W środę 26 grudnia 2018 mieszkaniec Oświęcimia ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwą kierującą. 75 – latka  jest podejrzana o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed godziną 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące ujęcia nietrzeźwej kierującej na ulicy Słowackiego w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie zastali mieszkańca Oświęcimia  oraz siedzącą w samochodzie, będącą pod wpływem alkoholu 75 – letnią mieszkankę Oświęcimia. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili, że zauważył on dziwne manewry kierowcy fiata sc, gdyż jechał tuż za nim. Od razu domyślił się, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wyprzedził pojazd, po czym zatrzymał się, uniemożliwiając dalszą jazdę również kierowcy fiata. Następnie podbiegł do pojazdu za którego kierownicą siedziała starsza pani, wyjął kluczyli ze stacyjki i wezwał Policję.

Policjanci  przejęli seniorkę.  Kobieta  była pod silnym wpływem alkoholu i pomimo kilkakrotnie podejmowanych prób policjantom nie udało się przeprowadzić badania stanu trzeźwości.  W związku z powyższym do badań została jej pobrana krew. Z uwagi na fakt,  iż rodzina nie miała możliwości zapewnienia opieki 75 – latce została ona  przewieziona do izby wytrzeźwień.

Policjanci kobiecie zatrzymali  prawo jazdy, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Z kolei na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwej kierującej, błyskawicznie zareagował i  nie dopuścił, aby ta kontynuując jazdę doprowadziła do tragedii.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend