Informacje

OŚWIĘCIM. Pieszy pościg za pijanym kierowcą

Oświęcimscy policjanci po krótkim pieszym pościgu zatrzymali 53 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim podejrzanego o przestępstwo drogowe. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu po spożyciu alkoholu. Jego pijany rajd w porę dostrzegł świadomy zagrożenia młody kierowca ze Śląska.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w nocy z (15/16.06.2019) na drodze krajowej numer  44. Tuż po północy oficer dyżurny oświęcimskiej jednostki Policji  otrzymał zgłoszenie od 19 – letniego mieszkańca Pszczyny o uniemożliwieniu dalszej jazdy nietrzeźwemu kierowcy samochodu marki Renault. Z relacji mężczyzny wynikało, że nietrzeźwy widząc, iż na miejsce została wezwana Policja zbiegł pieszo.

Jeden z patroli błyskawicznie udał się we wskazany rejon. Po kilkunastominutowych poszukiwaniach na jednej z ulic w miejscowości Włosienica policjanci dostrzegli opisywanego mężczyznę. Pieszy na widok zbliżającego się radiowozu podjął ucieczkę, lecz po chwili był już w rękach mundurowych.  Badanie stanu trzeźwości 53 – latka  wykazało 2,60 promila alkoholu. Ponadto do badań została mu pobrana krew.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa młodego kierowcy, który wykazał się odwagą i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu, tym samym  nie dopuścił, aby ten  doprowadził do drogowej tragedii.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend