Sport

OŚWIĘCIM. Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

W meczu 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie KH Energę Toruń 3:2. Dla biało-niebieskich było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Warto też wspomnieć, że oświęcimianie przełamali fatalną passę ze „Stalowymi Piernikami”, z którymi nie wygrał od 5 lutego 2017 r.

Pierwsza tercja była wyrównana. W 6. minucie torunianie mogli objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z Saundersem nie wykorzystał Pozdjankow.

I to zemściło się na gościach, bo chwilę później Klemen Pretnar otworzył wynik spotkania. 33-letni defensor, po dobrym dograniu Luki Kalana, popisał się precyzyjnym uderzeniem po lodzie.

Na 2:0 podwyższył Peter Bezuška, który podczas gry w przewadze, przekierował do siatki potężne uderzenie Martina Przygodzkiego.

W 33. minucie biało-niebiescy zdobyli trzeciego gola. To była akcja z gatunku – palce lizać! Jakub Šaur zamarkował strzał i znakomicie dograł do Dariusza Wanata. Ten uderzył bez przyjęcia i utonął w ramionach swoich kolegów.

Pewnie prowadziliśmy 3:0, ale ponownie dopadł nas oświęcimski syndrom. Czterdzieści sekund później rywale przeprowadzili kontrę i zdobyli swojego pierwszego gola

– powiedział Šaur.

Sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Bartosz Fraszko i nadzieje gości odżyły. Torunianie zaczęli coraz śmielej atakować. Gdy na ławce kar odpoczywał Łukasz Krzemień, kontaktowego gola zdobył Dmitrij Kozłow i zrobiło się bardzo nerwowo.

W końcówce trener Juryj Czuch zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on zamierzonego efektu. Trzy punkty zostały w Oświęcimiu.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 – Klemen Pretnar – Luka Kalan, Gregor Koblar (08:40),
2:0 – Peter Bezuška – Martin Przygodzki, Jakub Šaur (16:40, 5/4),
3:0 – Dariusz Wanat – Jakub Šaur, Miroslav Zaťko (32:06),
3:1 – Bartosz Fraszko – Władisław Sokołow, Artiom Smirnow (32:46),
3:2 – Dmitrij Kozłow – Pawieł Pozdjankow (40:40, 5/4).

Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) – Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 6-12.
Strzały: 33-24.
Wznowienia: 36-28.
Widzów: ok. 1600.

Unia: Saunders – Pretnar, Wanacki; Koblar, Kalan, Themár – Luža, Bezuška (2); Przygodzki, Trandin, S. Kowalówka – Zaťko, Šaur; Krzemień (2), Wanat (2), Protasenja – P. Noworyta, M. Noworyta; Prusak, Malicki.
Trener: Nik Zupančič

KH Energa Toruń: Spěšný – Jerjomienko (2), Kozłow (4); Pozdjankow (2), Fraszko, Sokołow – Griebieniuk, Smirnow; Wołżankin, Fieofanow (4), Szkodenko – Zieliński, Jaworski; M. Kalinowski, Sarietdinow, Minge – Skólmowski; Olszewski, Naparło, Jaworski oraz Mazurkiewicz.
Trener: Juryj Czuch

Źródło: www.unia-oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Za krótka ławka moim zdaniem jeszcze 2 obrońców i jednego napastnika ,a po 2 mies zrobić wymianę jak któryś zawodnik nie spełni wymogów trenera . Rok temu Katowicami mogliśmy wygrać ? ale ławka
    była za krótka i brakło sił .

Send this to a friend