Informacje

OŚWIĘCIM. Pierwsze niebezpieczne potrącenie na ul. Chemików

W piątek 20 kwietnia ok. godz. 13 w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia, doszło do potrącenia  9 – letniego dziecka.

Jak ustalili policjanci  63 – letni mieszkaniec  powiatu wadowickiego, kierując samochodem dostawczym marki Lublin na przejściu dla pieszych połączonym z przejazdem dla rowerzystów,  potrącił przejeżdżającą na rowerze 9 – letnią mieszkankę Oświęcimia. Dziewczynka pokonywała przejazd pod opieką matki, która szła pieszo.  Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że znajdujący się na drugim pasie samochód ciężarowy zatrzymał się, aby umożliwić pieszej i rowerzystce pokonanie ulicy.

W wyniku potrącenia małoletnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń ciała i  została zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  do jednego z krakowskich szpitali.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego poważnego wypadku drogowego.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. @to woła o pomste do nieba
  Nie, w cywilizowanym kraju może przejechać. Tylko w krajach dzikich jak Polska, kierowcy to święte krowy i mają wszystkich gdzieś, bo sa mocniejsi (dopóki nie trafią na większy samochód)

  Coraz więcej chamstwa i buty wśród kierowców, bo mogą, bo muszą zdążyć prze czerwonym (albo i na czerwonym, bo nie będzie przecież czekał), bo po co włączać migacze, po co zatrzymać się przed przejściem…
  Jakim trzeba być debilem, żeby pędzić przez przejście dla pieszych z oczojebnymi już znakami widząc, że na pasie obok stoi ciężarówa?

 2. 9-letnia mieszkanka Oświęcimia nie powinna przelatywać na rowerze przez tak ruchliwą droge szybkiego ruchu , czy matka myśli co robi.. To samo jest w całym Oświęcimiu , jazda za rodzicem przy pełnej samochodów drodze , bo chodnik jest dla nich , nie dla pieszych .. Jak dziecko mogło jechać samo na rowerze przez przejście dla pieszych !

 3. W Jaworznie na DK 79 po dobudowaniu drugiego pasa ruchu wybudowano kladke dla pieszych na ktora mozna wjechac rowerem i tak tam powinno byc .

 4. To musiało się stać 🙁
  Mam nadzieję, że mała wróci do zdrowia.

  To przejście jest na prawdę baaardzo niebezpieczne. Kierowcy na „szybszym” pasie regularnie mają gdzieś to, że ci na „wolniejszym” się zatrzymują. Do głowy im nie przychodzi, żeby chociaż zwolnić. I jeszcze trąbią na pieszych i rowerzystów.

  Z moich codziennych obserwacji wynika, że większy problem jest z kierowcami spoza Oświęcimia oraz młodymi (tu po równo – chłopaki, dziewczyny, stąd, nie stąd)

 5. Ul.Polna Dwa znaki drogowe ” strefa zamieszkania”-Strefa zamieszkania – obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiedni­mi znakami drogowymi. Kierowcy na tej ulicy zapominają że pierwszeństwo należy do pieszego a gdzie policja i straż??????

 6. Proponuję w Oświęcimiu sygnalizację świetlną wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma przejść dla pieszych i cyklistów. Niedawno pod sklepem na Słowackiego, 10 metrów od przejścia klientka Dużego Berlina wtargnęła z zakupami pod samochód.

 7. Dlaczego przejścia dla rowerzystów nie są pomalowane na czerwono!!!
  W innych miastach, gdzie powstają nowe drogi i ścieżki rowerowe ( pomijając, że są czerwone) przejazdy przez ulicę zamalowane są na kolor czerwony, przez co z daleka są widoczne dla kierowców , jak również ,oprócz znaków ,służą informacją dla rowerzystów, że w tym miejscu można przejechać.
  Rowerzysta jest zawsze na straconej pozycji, nawet jak ma pierwszeństwo przejazdu. Sama schodzę z roweru, ponieważ mam wątpliwości czy kierowca o tym wie.
  W Oświęcimiu jakby nie patrzeć ścieżki są różnych kolorów, co firma buduje to inny pomysł i wykonanie. Raz jest czerwona a chodnik szary, raz odwrotnie ścieżka szara a chodnik czerwony a innym razem asfaltowa, nowa najlepsza ścieżka na ul.Dąbrowskiego – brak wysokich krawężników przy zjazdach z chodnika – ścieżki na ulicę i wjazd z ulicy na ścieżkę. Tragedia ,można rozwalić rower – kto za taki stan odpowiada?
  Dziwne, że rządzący nie mają jednolitej koncepcji i akceptują wszystko.Takie detale a również składa się na wizerunek Miasta ale ,,jaki pan taki kram,,

 8. tylko sygnalizacja świetlna dla pieszych będzie w miarę bezpieczna , widziałem jak piesi pokonują liny i pod auta

Send this to a friend