Informacje

OŚWIĘCIM. Piąty dzień strajku nauczycieli

W piątym dniu protestu nauczycieli przybywa dzieci, które rodzice zdecydowali się posłać do szkół i przedszkoli. W 9 oświęcimskich szkołach jest 59 uczniów. Najwięcej, bo aż 20 jest w Szkole Podstawowej nr 7. Znacznie przybyło dzieci w przedszkolach. W 6 placówkach jest 100 maluchów. Jedynie w Miejskim Przedszkolu nr 16 zajęcia odbywają się w dwóch grupach, bo jest tam 29 przedszkolaków.

Dzisiaj  trzeci dzień egzaminów. Gimnazjaliści piszą testy z języków obcych. Podobnie jak w poprzednich dniach wszystko przebiega bez zakłóceń. Od poniedziałku zaczynają się egzaminy ośmioklasistów. Wiele wskazuje na to, że tak jak w przypadku gimnazjalnych – również i te odbędą się bez problemów. Uczniowie klas VIII są zobowiązani do stawienia się w szkole w każdym dniu egzaminu.

Rodziców prosimy o zrozumienie i współpracę przy zapewnieniu opieki dla dzieci. Informacji udziela Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich 33 8423963.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. No ale kilka wierszy niżej możesz znależć informację o 1,6%-towej inflacji.To po co Ci podwyżki pensji, chcesz się „nachapać”???

 2. Panie Prezydencie a kiedy Pan podwyższy pensje pracowników urzędu – tym którzy zarabiają mniej od nauczycieli ?(a tacy są). Każdy chce godnie żyć!!! Nie jest Panu wstyd, że Pana pracownicy ciągle upominają się o parę groszy a podwyżki po parę złotych nawet nie rekompensują podwyżek cen jedzenia w sklepach.

 3. „W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokimi kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć w stosunku do obecnego stanu nawet o 2500 zł brutto”.
  „Wzrosną także znacznie, w stosunku do obecnego poziomu, minimalne stawki dodatków: funkcyjnego, za wychowawstwo i motywacyjnego”

 4. Jak napisano w programie PiS z 2011 roku:
  „Rząd PiS znacznie podwyższy wynagrodzenia nauczycieli szkół publicznych. Zrobimy to natychmiast po powrocie takiego wzrostu gospodarczego, jaki miał miejsce za naszych rządów w latach 2005-2007”.

 5. Dać im te 21.3% i ani grosza więcej, ale równocześnie wprowadzić zakaz wykonywania korepetycji pod groźbą wysokich grzywien oraz obcinać dodatki za każdego ucznia z ocena niedostateczną na koniec roku!!!

 6. W Muzeum Auschwitz zarobki są jeszcze niższe jak w szkolnictwie, ale tam strajk jest nie do pomyślenia.

 7. Trudno dyskutowac z twoimi „faktami” pewnie tymi o 19.00😂😂😂 Wiadomo specyficzny stan umysłu.Konpletny odlot

 8. Hahaha !!!
  Inflacja 1,6 % ???
  Są 3 poziomy kłamstwa. Statystyka jest na poziomie najwyższym. Zwłaszcza ta uprawiana przez rząd PIS.
  Dowód?
  Wystarczy odwiedzić pierwszy z brzegu spożywczak i zrobić zakupy.

 9. Taaa odezwał się…inflacja w Polsce 1,6% ,wiec bzdury to ja,a nie mi!

 10. Nikt przy zdrowych zmysłach tego postkomunistycznego strajku ZNP Broniarza, wspieranego przez KOD nie popiera.

 11. Oczywiście, wszyscy nauczyciele mogą się zwolnić z i zatrudnić w Biedronce. Tylko zaczynając studia nie to im obiecywano. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał pracować w szkole za 1800 zł. To chyba jasne. Nie chodzi o to, żeby nauczyciele zarabiali krocie, ale obecnie, uwzględniając szybko rosnącą inflację, ich zarobki spadły znacznie poniżej granicy wkurzenia.

 12. Zamiast strajkować można szukać lepiej płatnej pracy ale takiej nie ma bo nikt nie pracuje 18 godziny w tygodniu i ma tyle wolnych dni w roku.

 13. Mily pracownicy w Tychach też mogą zmienić pracę. Kto im każe pracować za pięć złotych.

 14. Mily prawnicy w Tychach też mogą zmienić pracę. Kto im każe pracować za pięć złotych.

 15. Kolejny tydzień również bez szkoły. Kiedy zdążą przerobić materiał? Zajadą dzieci po strajku czy odpuszczą niektóre rozdziały?
  Bardzo jestem ciekawa…
  A już nic mnie tak nie denerwuje, jak wielka zbiórka na strajkujących nauczycieli. Tak! Wesprzyjmy ich finansowo! Przy okazji płacąc opiekunce do dzieci za kolejny tydzień pracy. Żenada!

 16. Panie Prezydencie (Wieści z Ratusza) – „chłopaki nie płaczą”. Proszę się nie użalać. Jest Pan Prezydentem z WYBORU, nie z łapanki. Zawsze może Pan zrezygnować.

  W Pana wypowiedzi zabrakło jednego – słów podziękowania dla wszystkich nauczycieli (także byłych i emerytowanych), którzy umożliwili młodzieży przystąpienie do egzaminów gimnazjalnych.

  Jeśli nagranie miało miejsce przed egzaminami, to powinien Pan zaapelować do nauczycieli by uszanowali prawo młodych ludzi do zwieńczenia wieloletniego wysiłku egzaminem sprawdzającym.

  Jeszcze można naprawić to niedopatrzenie – uczniowie klas ósmych powinni przystąpić do egzaminów w przyszłym tygodniu. Może się Pan powołać na „określone zasady i najwyższe wartości”, o których wspomniał Pan odpowiadając na pewien apel.

 17. Wydaje mi się, że po koniec marca miały być otwarte oferty na wykonanie mostu duchów i żadnych wiadomości.

 18. Niskie zarobki, to fakt, ale…wszyscy popierają protest dopóki ich to nie dotyka. Jak będziesz zdawał maturę to inaczej spojrzysz na problem. Może zostać nam zamknięta droga do uczelni, dlaczego naszym maturzystów kosztem? Czy moim nauczycielom ktoś przeszkadzał w kształceniu się? Nie dość, że mamy okrojone programy, wykłady różnie prowadzone wg poziomu nauczyciela, zmuszają do pobierania korków, a tam płacić trzeba czyli kasa do kieszeni, szara strefa, czyli uczy się nas jak okradać państwo i uczniów, uczyć słabo, żądać płacy i zarabiać bez podatku po południu za dnia obijając się. Tak ma być. Ja w takiej Polsce nie chcę żyć. Na razie widzę, że rodzice niektórzy popierają bo co maja robić, ale niebawem się to zmieni. Będziemy przeciw nauczycielom!!!

Send this to a friend