Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany kierowca wpadł na drzewo

Mieszkaniec Śląska ścigał, a policjanci udzielili pomocy przedmedycznej pijanemu sprawcy kolizji drogowej. W ujęciu drogowego przestępcy niezwykłą rolę odegrało również drzewo rosnące tuż przy budynku oświęcimskiej komendy Policji, które „znokautowało” uciekiniera.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (1.09.2019) w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 19.00 do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy po zakończonej służbie wychodzili z budynku komendy  podbiegł  27 – letni mieszkaniec  Śląska, który poprosił o pilną pomoc. Z relacji  mężczyzny wynikało, że chwilę wcześniej samochodem, a później pieszo ścigał pijanego kierowcę, który  uszkodził zaparkowany przy ulicy Słowackiego pojazd. Po tym fakcie sprawca kolizji wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo lecz wpadł na jedno z drzew rosnących przed budynkiem komendy, po czym upadł i stracił przytomność.

Policjanci błyskawicznie pobiegli we wskazane miejsce , gdzie udzielili pierwszej pomocy  nieprzytomnemu 40 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, a następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Po badaniach okazało się, że mężczyzna w wyniku uderzenia głową w drzewo złamał nos i doznał urazu szczęki. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,5 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę  pomimo cofniętych uprawnień grozi kara po 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sprawca przestępstwa  musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu bieruńsko – lędzińskiego, który dostrzegł pijanego kierowcę, a następnie podjął pościg. Dzięki takiej postawie sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje za popełnione przestępstwo.

Przypominamy, że jeśli widzimy lub podejrzewamy, że na naszych oczach dochodzi do przestępstwa reagujmy natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Natomiast jeśli decydujemy się ująć sprawcę pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend