Informacje

OŚWIĘCIM. Patriotycznie piknikuj wśród zieleni!

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów, jednak jeden jest szczególny – wszyscy świętujemy 100-lecie odzyskanie niepodległości! Dlatego przez całe lato w naszym regionie odbywają się Małopolskie Pikniki Wolności, podczas których nie brakuje okazji do wspominania wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Najbliższy już w niedzielę, 9 września, podczas wielkiego finału Małopolska TOUR na urokliwych bulwarach nad Sołą w Oświęcimiu.

Dla wielu pokoleń Polaków wolna ojczyzna była marzeniem, do którego spełnienia dążyli przedstawiciele wszystkich warstw społecznych. Zależało na tym zarówno inteligencji, jak i niepiśmiennym chłopom, działaczom społecznym czy wojskowym, urzędnikom czy robotnikom. Dlatego zachęcam, aby 2018 rok był dla nas wszystkich czasem nie tylko wspominania wydarzeń sprzed lat, ale też wspólnego, radosnego świętowania

– mówi marszałek Jacek Krupa i zachęca do udziału w najbliższym Małopolskim Pikniku Wolności, który odbędzie się w trakcie Małopolska TOUR na oświęcimskich bulwarach nad Sołą. W jego trakcie mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego zdrowy i aktywny tryb życia to także przejaw patriotyzmu, jak właściwie pomagać osobom potrzebującym czy też dlaczego warto zaangażować się w realizację własnych pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Podczas wydarzenia nie zabraknie jednak też okazji do dobrej zabawy, w tym spotkań z pasjonatami Małopolski i jej historii oraz możliwości wykazania się artystycznymi umiejętnościami. Będzie można też wziąć udział w wielkoformatowej grze „Trójpłatomania”, która na pewno zainteresuje zarówno dużych, jak i małych, miłośników lotnictwa.

To jednak tylko niektóre z wielu atrakcji, które będą czekać wtedy na oświęcimskich bulwarach dzięki inicjatywom organizowanych 9 września przez Województwo Małopolskie. Czytaj też więcej o wielkim rowerowym święcie, czyli Małopolska TOUR.

www.malopolska.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend