Informacje

OŚWIĘCIM. Panie prezydencie, co z jeziorem Kruki?

Radny miejski zgłosił interpelację do prezydenta Janusza Chwieruta czy ten ma jakiś pomysł na zagospodarowanie jeziora Kruki w Oświęcimiu? Mijają kolejne wakacje, a w tym miejscu czas zatrzymał się kilkanaście lat temu.

Treść złożonej interpelacji przez radnego Jakuba Przewoźnika:

“Szanowny Panie Prezydencie, stosując się do zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie zagospodarowania obszaru Jezior Kruki w Oświęcimiu.
W 2015 roku odbyło się spotkanie dotyczące zagospodarowania terenu wokół Jezior Kruki. Przedstawiane były różne koncepcje reaktywacji tego kąpieliska. Minęły ponad 4 lata od tego spotkania. Mieszkańcy Oświęcimia nadal oczekują rewitalizacji tego obszaru. Z przeprowadzonych rozmów z oświęcimianami wynika, że nie potrzebują w tym miejscu drogich atrakcji, a jedynie plaży z dostępem do wody i opieką ratownika.
W związku z powyższym proszę Pana prezydenta o odpowiedź na następujące pytania:
• Jakie od 2015 roku podjęto działania ze strony Urzędu Miasta aby w tym miejscu powstało kąpielisko?
• Czy Miasto Oświęcim wystąpiło do właścicieli o sprzedaż gruntów na rzecz Miasta? 
• Czy Miasto Oświęcim poszukuje prywatnego inwestora, który mógłby zająć się budową kąpieliska? 
• Jak wygląda promocja tej inicjatywy wśród przedstawicieli biznesu?
• Jaka jest Pańska wizja przyszłości obszaru Jezior Kruki w Oświęcimiu?”

redakcja

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Teraz narzekacie na chwieruta a sami go wybraliscie na zlosc temu drugiemu ,no wiec macie to czego chcieliscie

 2. Warto zobaczyć choćby na zdjęciach ładnie zagospodarowany zalew Chechło w Trzebini. Sfinansowano w połowie ze środków UE, a drugą połowę podzielili Chrzanów z Trzebinią. Na razie można by u nas trochę za mniej.

 3. No właśnie. Chwierut wybudował kryty basen za miliony gdzie nie możemy nawet spokojnie napić się gorzoły. A na Krukach możnaby.

 4. To kiedy Chwierut był w zarządzie miasta sprzedano infrastrukturę Kruków. Czego teraz oczekujecie

 5. Tak ludzie wybrali i basta wybrali popaprańców bo wola żyć w zaściankowym świecie bez perspektyw było trochę EU na LFO ale oni tego nie lubią alb nie dorośli do europejskości ,macie na Kamiencu łąkę od Chwieruta wiec dmuchane baseny i wypoczywać , niedługo most duchów ,a’die

 6. Najlepsze interesy Prezydent robi na śmietnisku lub byłym śmietnisku. Coś ma z Warszawy oni robią najlepsze interesy na gównie.

 7. To się nazywa pomówienie. Nie będziesz mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

 8. Bez wymieniania nazwisk, ale jeden pan z Oświęcimia dał drugiemu panu z Osieka słowo, ze nie kupi tego terenu, aby ten drugi mógł kupić i otworzyć prywatnym biznes nad woda w centrum miasta.

 9. Była propozycja, żeby rząd dał każdemu mieszkańcowi po 100 000 i mercedesie. Ale chwierut nie chciał się zgodzić.

 10. Kilka lat temu byłem na zorganizowanym przez UM. spotkaniu z mieszkańcami na temat zagospodarowania terenu Króków na potrzeby kąpieliska . Teren należy w części do miasta,w części do gminy i w części do Synthosu. Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju miasta, otwarte kąpielisko na Krukach to będzie jeden z postulatów w kolejnych wyborach. Niestety. Tymczasem zastępcza plaża miejska na Plantach była by może całkiem ok,gdyby nie wyschła rzeka. Ale kto to mógł przewidziec!
  Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami na temat wędkarzy i ich zachowania , do tego 3/4 z nich jest przyjezdna . Dodatkowo działalność koła walnie przyczynia się do degradacji biologicznej jezior. Na ten moment to absolutne pustynie dorybiane od czasu do czasu.

 11. Plotki. Za ile niby Synthos gotów jest sprzedać? Kiedykolwiek była jakaś oferta?

 12. Jeden zbiornik firma synthos chciała odsprzedać miastu, ale prezydent nie chce kupić…

 13. Może się mylę, ale czy zbiorniki wodne tzw. „Kruki” nie są własnością firmy Synthos?
  I p.Prezydentowi nic do nich 🙁

 14. Przejedźcie się do Tychów na Paprocany, można zobaczyć jak powinna Wyglądać rekreacja nad wodą w dwudziestym pierwszym wieku. Oczywiście u nas bardziej potrzebny jest moc duchów donikąd niż realna i bezpieczna rekreacja . Bulwary na Plantach już pękają w szwach. Szkoda pisać przecież już tyle zostało powiedziane na ten temat… bulwary na Plantach już pękają w szwach. Szkoda pisać przecież już tyle zostało powiedziane na ten temat

 15. Jak i jezioro na krukach to nie zostanie zmodernizowane tak i parking na głównym przystanku w mieście wola o pomstę do nieba wystarczy tylko spojrzeć jakie dziury a tak niewiele trzeba ale czy się ktoś tym przejmuje

 16. Wędkarze uzurpują sobie prawo do wyłączności z korzystania z tej wody. Spacerując tam, można zaobserwować jakie libacje mocno zakrapiane się tam odbywają. Prezydent nic z tym nie zrobi, potrzeba człowieka z charakterem.

 17. Loby wędkarskie jest silne – i po temacie -wyrzucili żeglarzy to i normalnych ludzi nie dopuszczą – oni są jak kibole -mafia

Send this to a friend