Informacje, Kultura, Video

OŚWIĘCIM. Otwarcie wystawy „Matka Ziemia”

31 lipca w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu została otwarta wystawa obrazów Angeliki Horz-Bartholomé „Mother Earth“. Wystawę otworzył dyrektor MDSM Leszek Szuster wraz z artystką, która wprowadziła gości wernisażu do tematyki obrazów oraz przedstawiła motywy i inspiracje towarzyszące jej twórczości. Wystawę można oglądać w Domu Ciszy MDSM do końca sierpnia 2019.

Angelika Horz-Bartholomé urodziła się 1956 roku w Limburg an der Lahn. Ukończyła studia z języka niemieckiego i historii, kształciła się także w zakresie malarstwa i historii sztuki. Zajmowała się dziennikarstwem, pracą w charakterze lidera seminariów i koordynatora projektów medialnych, pracowala także jako nauczyciel języka niemieckiego i historii w szkole średniej. Obecnie pracuje jako niezalezna artystka w Neu-Isenburg, przewodnicząca stowarzyszenia artystów GRUPPE 75 i członek Forum Promocji Sztuki i Kultury w Neu-Isenburg. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Na wystawie MATKA ZIEMIA odnosi się w sposób malarski do napięć między pięknem przyrody a zagrożeniem dla Ziemi oraz do fundamentalnych kwestii ludzkiego współistnienia, a przede wszystkim pytania: czy my – ludzie, jako żywa część tej planety, możemy ranić Ziemię i żywe istoty bez ranienia siebie? Zapobieganie destrukcji istot żywych jest jednym z podstawowych założeń jej prac, które mają wyzwalać dyskusję o tym, jak możemy z szacunkiem i uważnością skonfrontować podstawę naszego istnienia – „Matkę Ziemię” i jej mieszkańców.

MDSM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend