Informacje

OŚWIĘCIM. Otrzymaj 4 tys. zł na wymianę pieca

Coraz więcej mieszkańców Oświęcimia decyduje się zastąpić stare piece nowymi. O dofinansowanie z urzędu miasta w tym roku ubiega się 164 wnioskodawców, w tym obok właścicieli domów jest również wspólnota mieszkaniowa i spółdzielnia.  To dużo więcej niż w ubiegłych latach. Ilość zainteresowanych może się jeszcze zwiększyć, bo nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła zakończy się pod koniec lipca. Dotację można otrzymać na ogrzewanie gazowe, węglowe zgodne z programem Eko-Projekt, olejowe, elektryczne, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne lub podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Najwięcej mieszkańców Oświęcimia chce mieć ogrzewanie gazowe. O taką dotację wystąpiło 95 osób. Na kotły węglowe niskoemisyjne jest 36 wniosków. O podłączenie do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej stara się 21 osób. Na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i pomp złożono w sumie 10 wniosków. O kolektory słoneczne ubiegają się 2 osoby. Dofinansowanie w przypadku instalacji gazowej wynosi nawet 7 tys. zł. Na pompy ciepła wraz z fotowoltaiką można otrzymać aż 16 tys. zł.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się zastąpić stare kopciuchy piecami węglowymi nowszej generacji to muszą liczyć się z tym, że każdego roku aż do 2022 dotacja będzie zmniejszana o kolejny 1 tys. zł. W tym roku dotacja wynosi 4 tys. zł. W kolejnym będzie to 3 tys zł, w następnym – 2 tys. zł, a w 2022 roku już tylko 1 tys. zł. Przypominamy, że do końca 2022 roku trzeba wymienić wszystkie ” kopciuchy”, czyli piece nie spełniające wymogów 3 klasy emisyjności.

Szczegółowe informacje o dotacjach: Wydział Gospodarki Miejskiej -Referat Ochrony Środowiska tel. 33 842 91 29, p. 29.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. gowno daje rzad pisowski za pare lat bedziecie mieli 500minus anie 500 plus frajerzy

  2. Pieniądze na wymianę pieców daje unia. Są one potem dzielone na województwa w ramach regionalnych programów operacyjnych, a potem na gminy lub związki gmin.
    Za dużo się naoglądałeś tvpis.

Send this to a friend