Informacje, Kultura, Sport

OŚWIĘCIM. Oświęcimska Karta Mieszkańca

Od 3 lipca można składać wnioski o wydanie Oświęcimskiej Karty Mieszkańca, która daje oświęcimianom dodatkowe korzyści.
Od 1 września posiadacze karty zapłacą 25 proc. mniej za wszystkie usługi na pływalni i na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ulgą objęte będzie także zwiedzanie Muzeum Zamek z wyłączeniem wystaw czasowych, seanse filmowe w Naszym Kinie, działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Wydawaniem kart zajmują się pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Oświęcim, znajdującego się przy ul. Ludwika Solskiego 2 pok. 6, e-mail: um@um.oswiecim.pl, tel. 33 84 29 306. Otrzyma ją każda osoba zamieszkała w Oświęcimiu i odprowadzająca podatki do oświęcimskiego Urzędu Skarbowego oraz członkowie rodziny z nią zamieszkujący, dzieci z Domu Dziecka i rodzin zastępczych. Również rolnicy, osoby bezrobotne czy pozostające na zasiłku, zamieszkałe w Oświęcimiu mogą ubiegać się o kartę. Plastikowa karta zbliżeniowa z indywidualnym numerem programowanym trwale przez producenta układu pamięciowego będzie wydawana bezpłatnie na okres pięciu lat.
Znajdzie się na niej kod kreskowy, numer, termin ważności, imię i nazwisko oraz zdjęcie. Ubiegając się o kartę trzeba będzie okazać się dowodem osobistym, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Oświęcimiu. Potrzebna będzie też aktualna fotografia, w przypadku uczniów czy studentów konieczna będzie legitymacja szkolna lub indeks. Dodatkowe dokumenty będą wymagane w przypadku dzieci z rodzin zastępczych, Domu Dziecka, osób niepełnosprawnych czy bezrobotnych. Po złożeniu wniosku i weryfikacji danych karta będzie wydawana w terminie do 10 dni. Informacje o Oświęcimskiej Karcie Mieszkańca, wzory wniosków znajdują się na stronie wwww.um.oswiecim.pl w zakładce Oświęcimska Karta Mieszkańca.
UM Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. Masz rację. Takie zdjęcia powinni robić też do dowodu osobistego. Dowód niby za darmo a zdjęcia z sufitu? Przynajmniej nie miały by problemu, że nie takie a siakie , a to chyba stare albo nie podobny człowiek. No tak ale chyba lobby fotograficzne położyło łapę na tym przepisie.

 2. A jakie zdjęcie? Jakieś konkretne wymagania/wymiary?
  A może wystarczyło by, jakby ktoś w urzędzie pstrykał fotkę i od razu dokładał do wniosku?

 3. a czytaj człowieku ze zrozumieniem, jak się rozliczyłeś drogą elektroniczną to maż przecież potwierdzenie złożenia, więc to zabierasz ze sobą. Pierw doczytaj potem się żołądkuj

 4. Tyle zachodu żeby wejść na zamek? Po to są te utrudnienia żeby ludzie nie skorzystali z karty. Jak zrobię zdjęcia całej rodzinie to ulga basenowa ( akurat tylko z tej skorzystałbym) w skali roku nijak się ma do normalnej ceny.

 5. Serio? Tylko tyle papierów? A świadectwa chrztu nie potrzebujecie?
  Te wszystkie dane (nawet zdjęcia) macie w swoich systemach. Ciekawe po co, skoro wiecznie i tak trzeba je od nową donosić :/

 6. A co z osobami, które rozliczyły się z US drogą elektroniczną? Mają teraz chodzić po zaświadczenie do skarbówki? Przecież w dzisiejszych czasach robi się wszystko, żeby obywatel nie generował kolejek w urzędach i nie tracił niepotrzebnie czasu, zarówno swojego jak i urzędników. Warto by było jeszcze system wydawania kart zmodyfikować biorąc powyższe pod uwagę.

 7. PiT to PiT, po jakiego czorta jeszcze mamy łazić do Urzędu Skarbowego. Macie w Urzędzie za mało danych, Pessel, adres w tym samym biurze, co jeszcze???

Send this to a friend