Informacje

OŚWIĘCIM. Oświadczenie prezydenta Janusza Chwieruta

Janusz Chwierut

W świetle informacji o toczącym się postępowaniu w sprawie naruszenia przez radnego Rady Miasta Oświęcim nietykalności cielesnej żony oświadczam, że stanowczo sprzeciwiam się i potępiam wszelkie akty przemocy fizycznej wobec innych osób. Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób – kobiet, dzieci, mężczyzn – powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Każda osoba ma konstytucyjne prawo do godności i nietykalności cielesnej.

Janusz Chwierut
Oświęcim, 4 lipca 2019 r.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Panie Prezydencie, a słyszał Pan o konstytucyjnym domniemaniu niewinności, dopóki ktoś nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu? Wobec tego człowieka nawet nie wpłynął jeszcze akt oskarżenia do sądu. Bardzo nie podoba mi się Pana oświadczenie.

 2. dopetitem: …a nie mówiłem, że WUML, charakterystyczna złotoustość, narracja, nadal zalecam głośne czytanie ze zrozumieniem. Odpowiedzi typowe dla filmu „Zawrócony” tylko fasolki po bretońsku brak.

 3. Może zauważyliście, że od czasu ostatnich wyborów wygranych przez pis (co prawda tylko dwoma głosami, ale jednak) Pan Bóg zsyła na Oświęcim kolejne plagi: najpierw komary, potem hotin, teraz susza. To nie może być przypadek

 4. Nie, nie, miałem na myśli: hotin na prezydenta Polski! Chyba jasne dlaczego..

 5. do petitem
  Miałem napisać coś więcej, ale powiem krótko: żal mi Cię

 6. WUML powiadasz. Eh ta historia, te kombatanckie tropy w „dialektyce” i jaka prawicowa kąśliwość. A temat i meritum bez znaczenia. Ważna jest teza: Rozbiła się waza etruska … wina Tuska. A tu w mentalnym pierdziszewie każde nieszczęście jest pretekstem do poprawienia sobie samopoczucia bluzgiem pod adresem Chwieruta. Umrzecie tu w tym grajdole pomówień, plotek i tanich sensacji. Kiełbasa grill i msza święta w niedziele no i w klapie marynarki albo „tauka” albo biało-czerwona. Ot całe wasze ochędóstwo.I nie bierz się za polemikę bo nie dźwigniesz, a nie daj Boże z wysiłku umysłowego udar trafi.

 7. petitem tyś chyba kształcił się na WUML?Masz statut złotoustego pismaka forum.

 8. Prostactwo lubujące się w politykierskim odreagowywaniu swojej miernoty znów znalazło pretekst żeby ludzki dramat obrócić w pałę do obijania politycznych szyldów. Rodzice i wychowanie w katolickiej Polsce, pełnej Bożego Miłosierdzia, dały wam, „prawym i sprawiedliwym”, świetne zaplecze do życia pełnego”patriotycznego smrodu”, pieniactwa i taniej, anonimowej odwagi. Strach że to prostactwo, nie rozumiejące nic z otaczającej przyrody dostało do ręki technologię i uzurpuje sobie prawo do ferowania wyroków i bezkarnego, bezwstydnego ujadania z użyciem klawiatury. Niestety mentalny spadek po latach komuny i wielowiekowego feudalizmu powoduje, że tępota, która nie wyszła jeszcze z kulturowego chlewa uwierzyła, że coś rozumie, coś wie, i wolno jej wszystko.

 9. A może to było sado maso ? W końcu ruch polityczny pana prezydenta chyba należy do nurtu progresywnego ?

  Z drugiej strony liber obozu u Salezjan przemawia częściej niż tamtejszy proboszcz…

  To tylko potwierdza, że klasyczne podziały na lewicę i prawicę już nie mają sensu.

 10. Halo! Informuję, że Soła już prawie wyschła. Nikogo to jak widać nie interesuje. A powinno.

 11. Jeżeli dochodzi do takich historii to chyba nie nagle, ale w związku źle się dzieje od dłuższego czasu. A w XXI istnieją jeszcze rozwody (dopóki piss ich nie zlikwiduje).

 12. Ja byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków przed rozprawą sądową. W sprawach rodzinnych wychodzą różne cuda. Póki w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności i dopóki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem jest niewinny.

 13. I wreszcie mamy skandal obyczajowy w wyższych sferach. To nic, że dzisiaj w Oświęcimiu 10 Januszów stłucze swoje Grażyny. Bo zupa była za słona.

 14. Szczytne Hasła Wina jest oczywista brak reakcji ze strony Prokuratury i Sądu w mieście nad Sołą. Nie wspomnę że często są to ludzie po terali stresowej w Milicji, Policji. Posiadacze Niebieskiej karty.
  Jak widać nie działa w mieści nad Sołą nic, oprócz podnoszenia podatków. Wstyd dla władz.

Send this to a friend