Informacje

OŚWIĘCIM. Ostro uderzyli w nielegalny hazard

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Krakowa, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem na terenie Oświęcimia, mundurowi zlokalizowali trzy lokale  z grami hazardowymi, działające w zamkniętych, ale tylko z pozoru, punktach. Wartość zabezpieczonych automatów oszacowana została na ponad 80 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu na terenie Oświęcimia, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z celnikami, przeprowadzili kolejne działania, mające na celu likwidację salonów gier, działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Po zaostrzeniu przepisów o grach hazardowych ,  okazało się, że z witryn lokali, w których wcześniej funkcjonowały automaty zniknęły reklamy, a w ich miejsce pojawiły się informacje, że punkty zostały zamknięte. Oświęcimscy policjanci ujawnili jednak, że trzy lokale tj. dwa na terenie Starego Miasta oraz  jeden na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu działały nadal, ale wstęp do nich mieli jedynie stali bywalcy.

W związku z powyższym,  policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do likwidacji nielegalnego hazardowego procederu. Po pokonaniu kilku  zabezpieczeń uniemożliwiających wejście osób postronnych, funkcjonariusze przedostali się do wnętrza lokali, w których  ujawnili 14 automatów do gier hazardowych. Maszyny również posiadały dodatkowe zabezpieczenia w postaci metalowych sztab mocujących je do ścian. Funkcjonariusze byli jednak na to na przygotowani. Przy użyciu piły do cięcia metalu szybko pozbyli się zabezpieczeń i zarekwirowali maszyny. Automaty zostały przewiezione do Urzędu Celnego, a ich wartość szacowana jest na ponad 80 tys. zł.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia br.,  właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Niezrozumialym dla mnie jest wieloletnie tolerowanie melin rozprowadzajacych odkazany byle jak alkohol,ktore juz chyba na stale wpisaly sie w krajobraz Oswiecimia,a scislej mowiac Starego Osiedla.A przeciez jedna z nich zlokalizowana jest w kamienicy zamieszkiwanej przez jednego z radnych.
    Przypomne jeszcze ze na utrzymanie ofiar tego procederu skladamy sie my wszyscy,z naszych podatkow…

  2. Z mojego punktu widzenia – zwykłego obywatela to mafia zmonopolizowała biznes i przy pomocy swoich bojówek, niszczy wolnorynkową konkurencje. A podobno istnieje konstytucja gwarantująca wolność.

Send this to a friend