Informacje

OŚWIĘCIM. Obwodnica miasta będzie oświętlona

31 słupów oświetleniowych zostanie zamontowanych wzdłuż ścieżki rowerowej przy Dk 44. W sumie 62 lampy oświetlą trakt rowerowy oraz ulicę Zatorską od ronda ks. St. Górnego do ronda na wysokości Castoramy. Inwestycja kosztuje 280 tys. zł i została sfinansowana z budżetu miasta.

– Zadbaliśmy o bezpieczeństwo kierowców na tak ważnej drodze, jaką jest ulica Zatorska. Umożliwimy również korzystanie ze ścieżki rowerowej, bez względu na porę dnia, rowerzystom, rolkarzom, biegaczom czy osobom trenującym nordic walking, przemieszczającym się w kierunku osiedla Chemików, Starych Stawów oraz bulwarów – uważa prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Instalacja oświetlania zakończy się pod koniec maja.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. Ta droga (44) jest drogą krajową, czyli należy do pisowskiej GDDKiA w Warszawie. Były pisowski starosta Starzec obiecał mieszkańcom rozpoczęcie inwestycji jeszcze na początku ubiegłego roku:

  „W kwietniu planowane jest rozpoczęcie modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z ulicami Jezioro i Porębską.Inwestycja w Zaborzu (gm. Oświęcim) obejmuje m.in. budowę sygnalizacji świetlnej w tym miejscu, a ponadto powstanie lewoskrętu z drogi 44 w stronę Poręby Wielkiej i prawoskrętu z ul. Porębskiej w kierunku ul. Chemików” – donosił.

  Na obietnicach się jednak skończyło.

 2. od kilku lat „buduje” się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK44 z ul Porębską, ktoś, coś wie dlaczego w dalszym ciągu by wyjechać od strony Poręby w kierunku Castoramy trzeba ryzykować życiem?

 3. Za sygnalizację świetlną podziękuj pisowskiemu zarządowi dróg wojewódzkich.

 4. A kiedy zostaną uruchomione światła na ul. Chemików ile ta farsa jeszcze potrwa.

 5. Za lampy szacun. Naprawdę. Za chodniki też. Jeszcze tylko te okulary do wymiany i będzie git. Następna kadencja raczej pewna bo w Osw te dwie kwestie są kluczowe i leżą na sercu obywateli (no i okulary).

  PS: Jak idą przygotowania do wrześniowego strajku ?

Send this to a friend