Informacje

OŚWIĘCIM. O 53 km/h za szybko na ul. Ceglanej

W dniu 16 listopada  2017 w Oświęcimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji,  pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

W czwartkowy poranek tuż przed godziną 09.00 na ulicy Ceglanej do kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 103km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą  pojazdu siedział  34 – letni mieszkaniec Pisarzowic. W związku z przekroczeniem prędkości o 53 km/h oraz brakiem prawa jazdy,  podczas kontroli policjanci poinformowali go, że zostanie ukarany mandatem oraz punktami karnymi.  Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu,  w związku z powyższym  materiały,  dotyczące wykroczeń których się dopuścił,  zostaną przekazane   do sądu z wnioskiem o ukaranie.   Równocześnie informacja dotycząca przekroczenia prędkości zostanie przesłana do  Starostwa Powiatowego,  celem wydania decyzji dotyczącej zatrzymania jego uprawnień do kierowania na trzy miesiące.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. do @@@:
  Wyobraź sobie, że wiem iż jest powołany specjalny zespół ds. oznakowania ulic. Uczestniczą w nim również policjanci. Skoro dyslokację patrolu wskazaną przez ich przełożonych nazywasz dziecinadą nie twierdz, że nie krytykujesz. Obracasz kota ogonem. Przydaliby się w wielu miejscach, nie przeczę. Chociażby przy Biedronce Niwa. Kierowcy albo wjeżdżają do McDonalda pod prąd z Konarskiego czy Konopnickiej przez podwójną ciągłą, albo włączają się do ruchu dokładnie tak samo – pod prąd – przez podwójną ciągłą. Żeby było ciekawiej wjeżdżają przez rękawy wyjazdowe a wyjeżdzają przez wjazdowe (pod prąd). Oznakowanie poziome i pionowe mając w głębokim poważaniu. Cyrk to mało powiedziane.

 2. do @mieszkaniec i sąsiadka
  wielką zaletą jest czytanie ze zrozumieniem, w treści nie krytykuję Policji, napisałem że Oni tylko wykonują swoją robotę, ALE znaki ustawia i max, prędkość proponuje kto inny i to w tym miejscu(50km/h) jest durne. Rozejrzyj się wokoło. 50 km/h może kiedyś…owszem ale nie teraz, wokoło tylko pola. Np. 70km/h w tym miejscu byłoby rozsądne i bezpieczne. Uderzenie przy 30 km/h jest śmiertelne dla człowieka potrąconego.

 3. Niech policja łapie takich kierowców,którzy jeżdżą jak wariaci i nie przestrzegają przepisów drogowych.

 4. Do „RUSKI PIERÓG”:
  Jak to jest strugać bohatera zza klawiatury? Podejdź i powiedz im to w twarz domorosły mądralo. Masz tyle odwagi? Myślę, że nie. Straciłeś prawko? Jeździsz bez? A może nigdy go nie miałeś? Wszyscy tobie podobni zgrywają bohaterów dopóki coś nie przeskrobią. Potem pozostaje tylko pomykanie bez uprawnień.

 5. Bardzo dobrze, niech ich wyłapują. W ciągu ostatnich kilku dni, na Ceglanej, pod kołami samochodów, zginęły dwa piękne koty. Nawet się nie zatrzymają, żeby zdjąć martwe zwierzę z drogi…

 6. Bardzo dobrze, niech ich wyłapują. W ciągu kilku ostatnich dni na Ceglanej, pod kołami samochodów zginęły dwa piękne koty, tak jeżdżą szaleńcy. I nawet się nie zatrzymają, żeby zdjąć martwe zwierzę z drogi…..

 7. Do @@@:
  Skoro go policjanci złapali na takim wykroczeniu tzn. że byli we właściwym miejscu i o właściwej porze. To droga publiczna w terenie zabudowanym a nie tor wyścigowy. Problem – może się mylę? – są graniczne błędy pomiaru prędkościomierza w samochodzie sprawcy wykroczenia i urządzenia na podstawie którego ujawniono wykroczenie? Czy 3 kilometry powyżej 50 wystarczy by odebrać uprawnienia na przewidziany prawem okres?

 8. Bardzo durne oznakowanie tej drogi, komu w tym miejscu przeszkadza prędkość no do 70 km/h ?
  Policja wykonuje tylko swoja robotę, choć warto dodać, że przydaliby się w tym czasie w innym miejscu.Dziecinada

Send this to a friend