Informacje

OŚWIĘCIM. Nowy oddział ginekologiczno-położniczy

Od lewej: Sabina Bigos-Jaworowska, Marcin Niedziela, Witold Kozłowski

W szpitalu powiatowym w Oświęcimiu właśnie otwarto gruntownie zmodernizowane oddziały ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Dzięki unijnej dotacji w wysokości 9,6 mln zł możliwy był nie tylko generalny remont, ale też wyposażenie oddziałów w najbardziej nowoczesny sprzęt medyczny dbający o zdrowie pacjentek i najmłodszych Małopolan. W otwarciu inwestycji wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, wicewojewoda Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski Marcin Niedziela oraz dyrektor ZOZ w Oświęcimiu Sabina Bigos-Jaworowska.

Oddział noworodkowy i ginekologiczno-położniczy oświęcimskiego szpitala wybudowano w 1965 r. Do tej pory pacjentki nie miały wystarczającego komfortu powracając do zdrowia: sale były 5-osobowe, a łóżka rozdzielone jedynie parawanami. Teraz, dzięki prowadzonej w ostatnich latach inwestycji, wszystko zmieniło się nie do poznania. Sale zostały przebudowane i nareszcie będzie można na nich leczyć się, ale też zajmować się niemowlakami, z zachowaniem prawa do intymności. Ponadto, na oddziałach pojawił się nowoczesny sprzęt, w tym inkubatory, histeroskop zabiegowy czy aparat USG z funkcją Dopplera. Dzięki nim będzie można przeprowadzić wszystkie najważniejsze badania na miejscu. Na oddziale noworodkowym powstała też sala intensywnej opieki nad noworodkiem. Kupiono również aparat do znieczuleń i stół operacyjny z wyposażeniem do zabiegów ginekologicznych, pompy infuzyjne i strzykawkowe czy też lampy do fototerapii.

To jednak nie wszystko. Ważną częścią projektu była też modernizacja oddziału psychiatrii, który został oddany do użytku już w czerwcu. Już teraz pacjenci potrzebujący wsparcia psychiatrycznego – zarówno stacjonarnego, jak i dziennego – mogą w nim otrzymać niezbędną pomoc.

Przypomnijmy, że szpital w Oświęcimiu dysponuje bazą 457 łóżek, posiada nowoczesną aparaturę medyczną wykonującą szeroki wachlarz badań. W sumie w strukturach ZOZ w Oświęcimiu funkcjonuje 21 poradni specjalistycznych, zakłady diagnostyczne oraz pracownie diagnostyczne i terapeutyczne oraz pogotowie ratunkowe.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Czy na tym „nowym” oddziale będzie już można rodzić ze znieczuleniem? Moje dzieci nie zdążyły się na to załapać więc może wnukom się uda.

  2. A UBIKACJE I PRYSZNICE WYREMONTOWANO BO UBIKACJE BYŁY TYLKO 4 SZT.NA WSZYSTKIE KOBIETY O PRYSZNICACH NIE WSPOMNE

  3. Dla Wtorku to czysta iluzja, ponieważ on myśli nie o współpracy, tylko o walce.

Send this to a friend