Informacje

OŚWIĘCIM. Nowy park miejski na Osiedlu Zasole już otwarty

Nowy, miejski park, powstały na Osiedlu Zasole w tzw. trójkącie bermudzkim pomiędzy ulicami Więźniów Oświęcimia i Obozową został otwarty w piątek 31 marca. W parku mieszkańcy miasta oraz turyści będą mogli odpocząć przy bujnej roślinności i fontannie w kształcie kurtyny wodnej. Zobacz zdjęcia.

Jak informuje Urząd Miasta, park na Zasolu będzie składał się z strefy spacerowej z pergolami kwiatowymi oraz bujną roślinnością. Ta część będzie znajdować się bliżej ulicy Więźniów Oświęcimia. Natomiast w części północno-wschodniej umiejscowiona będzie strefa zdrowia z ścieżkami, siłowniami i placem zabaw dla dzieci. Strefa reprezentacyjna będzie znajdować się od strony południowej.

W sercu projektowanej przestrzeni znajdować się będzie fontanna w kształcie kurtyny wodnej, która oddzielać będzie wizualnie plac od głównego ciągu komunikacyjnego z ławkami i stolikami do gier planszowych.

Wejścia do parku znajdować się będzie od ul. Więźniów Oświęcimia, ul. Obozowej i ul. Kalicińskiego.

Kosz budowy parku wyniesie 2,5 mln zł. Miasto Oświęcim w ramach V etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego otrzymało dofinansowanie na zagospodarowanie tej przestrzeni w kwocie 1,6 mln zł.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend