Informacje

OŚWIĘCIM. Nowe zdjęcia z rozbiórki starego dworca PKP

Trwa rozbiórka starego dworca PKP w Oświęcimiu. Nowy, modułowy dworzec zastąpi obiekt wybudowany w latach 60 ubiegłego wieku.

Nowy dworzec PKP będzie parterowym budynkiem, składającym się z dwóch niezależnych kubatur, połączonych wspólną wiatą. W części kolejowej przewidziano dominantę w postaci wieży zegarowej, kasy biletowe z zapleczem, toalety dla podróżnych przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz kącik do zabaw połączony bezpośrednio pomieszczeniem opiekuna z dzieckiem z własną toaletą, posterunek SOK. Po zachodniej stronie znajduje się tzw. część miejska zawierająca lokale handlowe i usługowe. Obok budynku przewidziano też parking dla samochodów oraz rowerów.

W przetargu wystartowało jedynie Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic. Zaoferowało ono kwotę 16,5 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 11,5 mln zł brutto. Dzięki aktywnym staraniom byłego starosty Zbigniewa Starca, zarząd PKP SA postanowił dołożyć środki i wybrać tę ofertę. Prace zakończą się w drugiej połowie 2019 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Polski robotnik nigdy szczególnie nie dbał o przestrzeganie przepisów. Co gorsza tzw. wyższe warstwy społeczne też nie za bardzo.

  2. Szkód, myślałem, że PiS wygra wybory i przebuduja go na makiete Tupolewa w skali 1:1 wraz z figurami woskowymi. Wzrost turystyki w mieście o 100%, zakładając, że odwiedza nas rocznie ponad 2mln turystów.

  3. Rozwalenie dworca w Oświęcimiu to kolejny wspaniały sukces władzy. Cieszmy się!

  4. Smuteczek. A najgorsze, że cała kasa pójdzie psu w pupę bo podstawowe braki dworca, czyli za niskie i za krótkie perony oraz brak przejścia podziemnego, nie zostaną uzdrowione. Ot takie radosne szastanie kasą podatników.

Send this to a friend