Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Nowe mieszkania, restauracje, kręgielnia na Bulwarach nad Sołą

Susuł & Strama Architekci planują nową zabudowę na Bulwarach nad Sołą w sercu Starego Miasta w Oświęcim. Nowe mieszkania, restauracje, obiekty użyteczności publicznej takie jak kręgielnia to tylko jedne z propozycji oświęcimskich architektów. Obejrzyj wywiad z Marcinem Susułem i dowiedz się więcej o nowej inwestycji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Dobrze żeby w mieście skończyło się kreowanie rzeczywistości

  w pierwszej kolejności niech odpowiedzialni za PnB w stosunku do w/w planów
  -zadbają o właściwy współczynnik miejsc postojowych 1,2-1,5 ?
  -być może mimo strefy pewnie „śródmiejskiej” bo inwestora mamy świadomego warto
  rzucić wspóczynnik powierzchni biologicznie czynnej, nie warto betonować bulwarów,

 2. Takie „domki” w CAD-zie potrafi „narysować” mój nastoletni syn. Tu potrzeba bardziej się postarać ,pamiętając jakim „niewypałem” autorstwa tej spółki jest płyta rynku z wyłażącymi otoczakami ,gdzie projektanci nie wzięli pod uwagę specyfiki użytego materiału. To że jest to teren zalewowy to kolejna kwestia.
  Najciekawszą jednak rzeczą jest to że teren pod skarpą był kiedyś pierwszym żydowskim cmentarzem.
  To miejsce powinno służyć miastu i jego mieszkańcom.

 3. po co im pokazujesz jak załatwić ubezpieczenie , teren zalewowy jest terenem zalewowym , idota udaje ze nie widzi rzeki przed sobą choć akurat to kuriozum jakie miny robią mieszkańcy hotelu hh , jak przeżywają ideologicznie river , Oświęcim wyszedł na idotów , nie da się żyć w otoczeniu robionej na siłe otoczki hemptona dla turystyki , bo Oświęcim jest miastem turystycznym jeszcze bez taksy klimatycznej ale już jak Zakopane

 4. Architekci drodzy, pójdźcie nad mogiłę wieloletniego Kierownika Zakładu Oczyszczania Miasta MPGK, nie żyjących Dyrektorów który kierowali tą firmą niemal od wyzwolenia, i zapytajcie ducha ile razy baza ZOM była zalewana w czasie powodzi, śmieciarki uciekały w górę Miasta. Jesteście młodzi, może i mądrzy, dobrze wykształceni, ale mało przewidujący. Jest okazja, Święto Zmarłych…skorzystajcie, zapalcie znicz, może Was olśni.

 5. Pełna zgoda z Oświęcimianką. Nie twierdzę, że Susuł projektuje źle. Ma swój styl i te jego postmodernistyczne bryły wychodzą całkiem nieźle. Ale Stare Miasto to nie to samo. Kamieniczki, może nie Wiedeń czy Kraków, ale duch nad rynkiem i zamkiem unosi się wcale nie kanciasty. Dom na rogu Sienkiewicza i Mickiewicza, dom obok Urzędu Miasta na Placu Słonecznym – bardzo was proszę – takie budujcie!

 6. Mieszkam w tym mieście 40 lat i obserwuję jego przemiany bardzo uważnie. Podoba mi się większość z nich ale jestem zdumiona forsowaniem projektów tylko” jedynie słusznych architektów”. Nikogo innego nie ma? Nie podobają mi się coraz bardziej zabetonowane kanciaste przestrzenie z plamami biednej zieleni i budynki zmodernizowanej socrealistycznej architektury: brzydkie, równie kanciaste i bezduszne. Sztampa i „jedno kopyto”. To miasto ma 800 lat historii i zasługuje na znacznie więcej niż futurystyczna wizja betonowej pustyni architektonicznej! Szlag mnie trafia jak widzę projekt zabetonowania zielonych bulwarów nad rzeką. Wszystko od linijki, kanciaste koszmarki,wygolone, ściśnięte w ramy graficznej wizji bez wyobraźni i polotu. Dzieci robią lepsze projekty!SŁABO!

 7. Panie Susuł-ja nigdy nie wstydziłem się ,że pochodzę z Oświęcimia! Zawsze jestem z tego dumny!Pan uzależnia dumę lub wstyd od być albo nie być Pana inwestycji-dla mnie to moje ukochane Miasto-bez względu na wszystko -tym się róznimy

 8. NIE !!! Dla takiej zabudowy serca miasta !

  Artykuł został tak skonstruowany jakby „klamka zapadła”.

  Nic bardziej mylnego.

 9. A komu niby to miasto ma zasponsorować ten wielopoziomowy parking, mieszkańcom apartamentów za pieniądze mieszkańców.
  Od kiedy miasto uczestniczy w kosztach budowy prywatnych inwestycji.
  Druga sprawa wielokrotnie ten teren był zalany podczas powodzi przez wylewającą rzekę Sołę. Budowa takiego parkingu to koszty.
  Jeśli chcą mieć piękny parking to niech sami inwestorzy ponoszą nakłady.

Send this to a friend