Informacje

OŚWIĘCIM. Nowe lampy na przejściach dla pieszych

ul. Orłowskiego

Nasi czytelnicy, kierowcy z Oświęcimia informują o potrzebie większego doświetlenia miejskich przejść dla pieszych. W ich opinii, pieszy na niektórych przejściach jest wręcz niewidoczny. Nasza redakcja zwróciła się do Urzędu Miasta z pytaniem o możliwość zwiększenia bezpieczeństwa na miejskich przejściach dla pieszych, poprzez instalację dodatkowego, nowoczesnego oświetlenia led.

Najbardziej newralgiczne przejścia dla pieszych są zwykle przy ulicach powiatowych. Miasto ma na swoim stanie oświetlenie uliczne przy niektórych drogach miejskich. W przypadku dróg powiatowych są to zwykle latarnie spółki Tauron. Rachunki za ich konserwację pokrywa miasto. Przy opiniowaniu projektów przebudowy dróg powiatowych czy wojewódzkich zwykle zwracamy uwagę na właściwe oświetlenie przejść. Również w przypadku przebudowy dróg będących w zarządzie miasta bierzemy to pod uwagę. Informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy magistratu.

W ubiegłym roku w ramach inwestycji miejskich doświetliliśmy przejście przy ul. Obozowej na wysokości ul. Kalicińskiego, a także ul. Chodniki i skrzyżowanie ul. Garbarskiej z ul. Obozową. Z kolei Rada Osiedla Zasole w ramach Społecznej Inicjatywy Rad Osiedli przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 14 tys. zł na oświetlenie przejść dla pieszych w rejonie ul. Więźniów Oświęcimia i skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Szarych Szeregów. Dodaje Katarzyna Kwiecień.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Problem z niedoświetleniem przejść dla pieszych jest prawie na terenie całego miasta. Na przejściu od targowiska do stacji Circle wchodzi po zmroku na pasy pieszy w ciemnym ubiorze bez odblasku i dramat. Oświetlenie jak stare 25 W w piwnicy. Żeby jeszcze ktoś te lampy raz w roku przetarł.

  2. RO Zasole doświetliła ze środków SIRO 10 przejść dla pieszych ,pozostałe przejścia zostały doświetlone po skutecznej interwencji RO i życzliwemu podejściu do problemu p. prezydenta Bojarskiego.W tym roku również ze środków SIRO , Rada Osiedla Zasole doprowadzi do wymiany co najmniej 7 lamp na ul. Dworcowej.

  3. Co z tej odpowiedzi wynika? Może redakcja przekazała znane sobie opinie czytelników?

  4. To prawda. Wiele jest takich przejść w Oświęcimiu. Koło multimedu, koło Lotosu/Berlina, koło Muzeum, na środku targu, to przy przedszkolu serafitek, Dąbrowskiego przy przystanku obok stacji transchemii

Send this to a friend