Informacje

OŚWIĘCIM. Nowa ulica Chodniki jest już przejezdna

Zakończyła się budowa ul. Chodniki w Oświęcimiu. Nowa miejska arteria jest już przejezdna dla samochodów osobowych. Koszt budowy nawierzchni, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ledowego wyniósł 1 410 586.58 zł.

Przypomnijmy, trwa przebudowa ul. Garbarskiej i części ulicy Krętej nastąpi po istniejącym śladzie z budową ciągu pieszo-rowerowego między budynkiem ośrodka zdrowia, a sklepem Biedronka. Obejmuje też przebudowę parkingu w rejonie skrzyżowania ul. Krętej i ul. Szarych Szeregów z wyznaczeniem zatoki autobusowej, budową dodatkowych miejsc postojowych, połączeń manewrowych.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. To jest bardzo dobra wiadomość, jako początek zagospodarowywania dużego terenu w środku Oświęcimia, pomiędzy osiedlem Zasole a Konarem, gdzie dotąd rosły tylko chaszcze. Widziałem reklamę powstającego tam, za Lidlem i BP mini osiedla mieszkaniowego, składającego się z pięciu segmentów bloków Jest już obok ul. Orląt Lwowskich, w przyszłym roku mają zabrać się za remont ul. Młyńskiej. Jest to dobre miejsce na podobne osiedla, albo na domki szeregowe.

  2. Bardzo dobry skrót w czasie korków, zwłąszcza, że większość Gości przyjeżdżających do Oświęcimia nie zna tej ulicy

  3. Z całym szacunkiem dla autora wpisu, pojęcie arterii komunikacyjnej jest zarezerwowane raczej dla znacznie większych, bardziej rozbudowanych i ważniejszych ulic w miastach. W Oświęcimiu nie mamy żadnej drogi ani ulicy która by zaslugiwala na to okreslenie.

Send this to a friend