Informacje

OŚWIĘCIM. Nietrzeźwy senior nie zauważył znaku stop

W nocy z 22/23 sierpnia 2018 policjanci z Ogniwa Patrolowo –interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 75 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Senior wzbudził zainteresowanie mundurowych tym , że kierując samochodem przemknął przez skrzyżowania nie zauważając znaku STOP.

Do zdarzenia doszło o godzinie 02.20  w Oświęcimiu. Patrolujący rejon Osiedla Chemików Policjanci na ulicy Tysiąclecia zauważyli jadący z prędkością około 70 km/h samochód marki VW Polo, którego kierowca przejechał skrzyżowanie z ulicą Słowackiego, nie zatrzymując się przed znakiem STOP.
W  związku z tym funkcjonariusze  błyskawicznie pojechali za volkswagenem, dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Po chwili VW zjechał na pobocze. Kiedy kierujący uchylił szybę policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 75 – letniego mieszkańca Oświęcimia  wykazało –  0,81 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Swoją drogą ciekawe dlaczego w Oświęcimiu nie ma ulicy Kazimierza Wielkiego. W Brzeszczach – jest, w Chełmku – jest. Więc dlaczego? Może przez tą Esterkę?

 2. Nie mówiąc już o Janie Sobieskim. Zaraz na początku Potopu poddał się Szwedom i jeździł potem po chorągwiach komputowych, które jeszcze się wahały i namawiał je do wstąpienia na służbę do Carolusa. Jeden z najwierniejszych stronników szwedzkich, opuścił ich dopiero w grupie ostatnich, gdy ewidentnie zaczęli przegrywać wojnę. W czasie rokoszu Lubomirskiego namówił króla do zerwania rozejmu i katastrofalnie dowodził armią królewską pod Mątwami doprowadzając do jej rzezi. Potem systematycznie brał łapówki od posła francuskiego: najpierw 4800 liwrów, w 1662 r. – 8000, w 1665 – 12 000, a w czasie elekcji Michała Korybuta już kosmiczne 20 000. I taki człowiek jest w Oświęcimiu patronem ulicy? Skandal! Nazwa do wymiany. Może na Macierewicza?

 3. Albo taki Bolesław zwany Chrobrym. Najpierw osadził na tronie w Pradze swojego sojusznika, a gdy ten zgrał się politycznie i przybył do Bolesława z prośbą o ratunek, Chrobry kazał wykłóć mu oczy i sam zajął Czechy. W Kijowie zgwałcił Przedsławę, siostrę księcia Jarosława Mądrego. Czy to po chrześcijańsku? Czy ktoś taki może być patronem ulicy w Oświęcimiu? Więc już lepszy Kaczyński.

 4. Generalnie trzeba zająć się też zmianą innych nazw ulic w mieście. Ale tu trzeba być ostrożnym. Weźmy na ten przykład takiego Kazimierza Wielkiego. Niby spoko, niby zostawił Polskę murowaną. Ale – przecież utopił księdza i utrzymywał pozamałżeńskie stosunki seksualne z żydówką. Więc chyba nikt nie powie, że nadawałby się na patrona. I co za przykład dla młodzieży? Dlatego najlepsi będą Kaczyńscy!

 5. List otwarty!

  W imieniu wszystkich mieszkańców Oświęcimia zwracam się z apelem do Instytutu Pamięci Narodowej o zmianę nazwy Alei Tysiąclecia. Niby wydaje się taka neutralna, ale oczywiście to tylko pozory. Wiadomo jak w latach sześćdziesiątych komunistyczna propaganda wykorzystywała obchody tysiąclecia, a patronował temu I sekretarz Gomułka, który kazał m.in. budować też tzw. szkoły tysiąclatki. Czyż teraz, kiedy Polska trzy lata temu wstała z kolan, a postkomunistyczne zbankrutowane elity zostały odsunięte, nie czas już na przywrócenie tej ulicy Narodowi? Dlatego proponuję nadanie b. alei Tysiąclecia w Oświęcimiu nowej nazwy, a właściwie trzech, ponieważ ulica jest długa: od Nojego do Śniadeckiego – Aleja Lecha Kaczyńskiego, do Słowackiego – Aleja Jarosława Kaczyńskiego, a do Chemików – Aleja Marty Kaczyńskiej. Będzie się to bardzo dobrze kojarzyć: z Alejami Trzech Wieszczów w Krakowie. Społeczeństwo Oświęcimia z niecierpliwością więc oczekuje odpowiedzi Instytutu i stosownej decyzji Pana Wojewody.

  (popis nieczytelny)

 6. I tak kończy się wolność słowa usunęli wszystkie komentarze pod artykułem o wizycie gospodarskiej w szpitalu.Widocznie nie potrafią znieść krytyki i to ta ich merytoryczną kampania

 7. I w ten oto sposób został nam zabrany kolejny mały obszar wolności [do usunięcia – red.]

 8. I co zrobił Chwierut przez te wszystkie lata? Tylko drogi budował, zupełnie niepotrzebnie i jakieś inne głupoty, w rezultacie czego pozostawia teraz Oświęcim w całkowitej ruinie. Natomiast mieszkańcy sami zobaczą jaki tylko Pan Zbigniew Starzec zostanie prezydentem natychmiast miasto rozkwitnie, a liczne jego inicjatywy przyczynią się znacznie do jego gwałtownego rozwoju. Będzie robił to wszystko nie tylko dla elit i różnych kast, ale dla zwykłych ludzi. Od razu będzie widoczna dobra zmiana.

 9. Chwierut wygląda z tym krawatem zupełnie komicznie, natomiast Pan starosta Zbigniew Starzec ze swoim nieformalnym stylem ubioru znacznie bardziej podoba się zwykłym ludziom.

 10. Kiedy Pan Zbigniew Starzec zostanie prezydentem Oświęcimia (a przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie może w to wątpić) na pewno ukróci plagę nietrzeźwych kierowców. Pijani za kierownicą to efekt lat zaniedbań i nieudolnych rządów Chwieruta.

 11. Jak widać redakcja usunęła wszystkie niepochlebne komentarze pod newsem o gospodarskiej wizycie I sekretarza KP PiS Zbigniewa Starca w szpitalu powiatowym. Przypuszczalnie na interwencję kryzysowego sztabu wyborczego pis-u. Jasne. Odtąd będzie można nawrzucać tu tylko Chwierutowi.
  Powinniście zmienić sobie nazwę na Trybuna Ludu. Tam też zawsze informacje były pozytywne i po linii PZPR..

 12. uważam, że dla seniorów powinien być dopuszczalny wyższy poziom alkoholu we krwi

 13. Niestety, ale społeczeństwo edukuje się skutecznie wyłącznie egzekwowaniem kar. Kierowcy na zachodzie Europy powodują mniej wypadków, ponieważ tam przez dziesięciolecia policja wlepiała im drakońskie mandaty, wielokrotnie wyższe niż w Polsce. Za jazdę po pijanemu kara powinna być szczególnie surowa – taki nawalony „senior” to potencjalny morderca.

 14. Dwa dni temu pan w podobnym wieku skręcając w lewo zjechał drogę innemu kierowcy. Problem w tym, że zrobił to bardzo gwałtownie mimo, że drugi pojazd już był na skrzyżowaniu. Niestety nie jest to odosobniony przypadek na skrzyżowaniu Nojego Dąbrowskiego.

Send this to a friend