Informacje

OŚWIĘCIM. Nietrzeźwy kierowca dźwigu

W dniu 6 września 2017 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, podczas realizacji akcji „ Bezpieczna droga do szkoły ”, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dźwigu.
Mężczyzna wsiadł za kierownicę blisko 30-tonowego kolosa, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Ten sam kierowca dzień wcześniej był zatrzymywany przez funkcjonariuszy oświęcimskiej drogówki, kiedy „po pijaku”, mając już cofnięte uprawnienia, jechał swoim samochodem. Przez pierwsze dni września pod szczególnym nadzorem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego znajdują się ulice w rejonach szkół. Funkcjonariusze bacznie przyglądają się przejściom dla pieszych oraz kontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Podczas takich właśnie działań realizowanych na terenie Poręby Wielkiej gm. Oświęcim, o godzinie 7.30 policjanci dostrzegli dziwne manewry, które wykonywał kierowca dźwigu, jadący ulicą Wadowicką.
Kontrola stanu trzeźwości 43 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazała 1,09 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca posiada cofnięte uprawnienia do kierowania, a dzień wcześniej, tuż przed godziną 7.00 był już zatrzymywany przez inny patrol ruchu drogowego na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Wtedy kierował swoim samochodem marki Fiat, a badanie stanu trzeźwości wykazało 0,71 promila alkoholu. Na tej ulicy policjanci również pełnili służbę w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”.
KPP Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Opisany przypadek pokazuje w zasadzie tylko i wyłącznie nieskuteczność prawa (jako konstrukcji). Gość wykazuje wyraźne tendencje aspołeczne (fizycznie zagraża luziom), ale spoko, policja weźmie mu prawo jazdy i sprawa przecież jest załatwiona, statystyki wykazane (i to 2x – taki klient, to złoto dla funkcjonariuszy!) …

  2. to jak to jakim prawem on na drugi dzien lazil sobie spokojnie ??? dlaczego go nie przymkli ?? skoro mial pierwszego dnia 07 promila to juz jest przestepstwo i powinien zostac zatrzymany przez policje a oni wypuszczaja go sobie nalezaloby wszczac konsekwencje wobec policjantow ktorzy go dzien wczesniej wypuscili

Send this to a friend