Informacje

OŚWIĘCIM. Nielegalny tytoń ujawniony podczas interwencji domowej

W nocy z 19/20 maja 2018 policjanci z ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas interwencji w jednym z oświęcimskich mieszkań, zatrzymali  57 – letniego mieszkańca Babic, podejrzanego przestępstwo akcyzowe.

Tuż po północy, policjanci zostali wezwani do jednego z oświęcimskich mieszkań, w związku z kłótnią, do której doszło pomiędzy właścicielką mieszkania, a jej 57-letnim znajomym. Na miejscu okazało się, że powodem konfliktu był fakt, iż mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania gospodyni. Podczas rozmowy ze stronami konfliktu policjanci dostrzegli dwa czarne worki foliowe i znajdującą się w nich krajankę tytoniową, nie posiadającą żadnych informacji na temat źródła pochodzenia, ani też polskich znaków akcyzy. Właścicielem nielegalnego tytoniu okazał się 57 – latek. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a następnie zabezpieczyli krajankę. Po zważeniu worków okazało się, że zawierają 14 kg nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze oszacowali, że mężczyzna wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe, skarb państwa mógł zostać narażony na wielotysięczne straty finansowe.

Podejrzany był już wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne, za przestępstwo akcyzowe grozi mu wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend