Kultura

OŚWIĘCIM. Nie przegap Alternatywnej Sceny MDSM

W piątek 22 czerwca 2018 Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na Alternatywną Scenę MDSM.

O godzinie 19.00 rusza „Przystanek Teatr” , w ramach którego zaprezentujemy spektakl „Kamień na kamieniu” w wykonaniu Andrzeja Roga i Jacka Hołubowskiego.

O 20.30 w ramach „Anty-Salonu Poezji” zapraszamy na spotkanie z Pawłem Lekszyckim.

O godzinie 21.15 w „Niszowym Studio Dźwięku” zagra Madame Jean Pierre.

Wstęp wolny!

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim, Województwa Małopolskiego, firmy Enco, firmy Omag oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

„Kamień na kamieniu”

Reż. Andrzej Róg

Obsada:

Szymek Pietruszka – Andrzej Róg

Akordeonista – Jacek Hołubowski

W teatralnej adaptacji powieści W. Myśliwskiego, A. Róg skupia się na tematach dotyczących jego pokolenia, oraz młodych ludzi żyjących tu i teraz. Kieruje się słowami samego autora: „literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym…” Widzowie stają się uczestnikami opowieści o bohaterze każdego polskiego zaścianka, „słowiańskiej duszy” –  Szymka Pietruszki.

Andrzej Róg – od 1984 roku aktor Teatru STU, współpracujący jako aktor i reżyser ze scenami Krakowa, Tarnowa i Łodzi. Główna Nagroda Aktorska za rolę w spektaklu „Kamień na kamieniu”  na XLI Tyskich Spotkaniach teatralnych 2014.

Paweł Lekszycki

Paweł Lekszycki, ur. 1976. Opublikował tomy wierszy: „Ten i Tamten” (wraz z Pawłem Sarną), „wiersze przygodowe i dokumentalne”, „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” oraz „Wiersze przebrane”. Jest autorem książki krytyczno-literackiej „Grupa Na Dziko. Socjologia i poetyka zjawiska”. Publikował m.in. w: „Opcjach”, „FA-arcie”, Nowej Polszy” i „Gazecie Wyborczej”. Jego wiersze były tłumaczone na niemiecki, słoweński, słowacki, czeski i rosyjski.

Madame Jean Pierre

Madame Jean Pierre to przyjaciele – Joanna Markowska i Maciej Muszyński. Jej ciemny wokal i głęboki ton jego gitary definiują ich brzmienie.

Swoją muzykę określają mianem warm jazzu, który rozumieją poprzez pełne ciepła i emocji kompozycje oparte na pięknych melodiach rozwijających się w żywiołowe improwizacje. Inspirowani jazzem nowoczesnym nie rezygnują z formy jaką jest piosenka opatrzona ważnym tekstem. Za rytm i pulsację odpowiadają docenieni: Jędrzej Łaciak (bas aksutyczny) i Bartek Staromiejski (perkusja).

Swoje pierwsze kompozycje zawarli na nastrojowym albumie „LETE” (2016r.) będącym podsumowaniem ich pierwszych lat działalności. Kolejna płyta na ich koncie to singiel „My self love” – wyraźnie klarujący kierunek ich muzyki.

Skład zespołu:

Joanna Markowska – śpiew
Maciej Muszyński – gitara
Jędrzej Łaciak – bas akustyczny
Bartek Staromiejski – perkusja

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend