Informacje, Video

OŚWIĘCIM. „Nie chcemy likwidacji szkoły…”

W środę popołudniu 9 stycznia rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu, spotkali się z wiceprezydentem Krzysztofem Kanią. Gorąca dyskusja dotyczyła likwidacji szkoły i przeniesie dzieci do innych miejskich placówek.

Relacja ze spotkania z wiceprezydentem Kanią:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Jak widać i słychać nie wszyscy, mimo że mienią się członkiem Rady Osiedla Stare Miasto, nie znają historii oświęcimskich szkół. Cytuję ” Historia Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu jest długa i ciekawa. Obok obecnej SP2 szkoła należy do najstarszych w mieście. Z potwierdzonych źródeł wynika, że istniała już w XVI w.” – cytat pochodzi z książki „Dzieje oświęcimskiego szkolnictwa podstawowego”

 2. Jakoś przed wyborami nikt z koalicji J.CH nie mówił że go nie stać.
  Mostek za 28 milionów to można.

 3. obywalel to chyba do szkoły nie chodził bo z pisaniem to na bakier aż w oczy kłuje!!!

 4. TAK PRAWDA ZNAKOMITYCH TRENERUW SIE POZBYWA PO CO SPORT W OSWIECIMIU ZA DROGI JEST CZEBA ZAMKNAC TAK HOKEJ BYL NA WYSOKIM POZIOMIE ZAWODNICY W REPREZENTACJI POLSKI .

 5. Szkoła miała znakomitych nauczycieli-trenerów piłki nożnej i hokeja , którzy teraz poniewierają sie po powiecie i tak jak pisze Obywatel absolwenci reprerezentują Polskę i zdobywają tytuły-świetnych nauczycieli się pozbyli- zostali świetni absolwenci… zobaczymy czy SP 8 wykształci równie świetnych piłkarzy w obecnej kl I

 6. Obywatelma ma sie zgodzic na wszysto nie ma nic do powiedzenia przeciesz hokej byl ale go przeniesli absolwenci szkoly repezentuja polske w hokeja to sie milczy o tym sie zapomina Tak żłobek jest poczebny popieram to BRAWO RODZICE.

 7. TAK SIE NIE POSTEUJE Z LUDZMI WSTYT POPIERAM RODZICUW TO JUZ OBYWATELE MAJĄ MILCZEC TO CHODZI O DZIECI TAK OBCE BEDA ŻENADA.

 8. Rodzice proponowali, żeby utworzyć tu w szkole zerówkę bo Serafitki są przepełnione , grupy bardzo liczne i nie ma szans aby wszyscy tam się dostali do przedszkola…nie nie można. Zerówka nie wymaga już takiej przebudowy jak żłobek, dzieci są starsze, potem wskoczyły by do kl I w tym samym składzie….nie nie można. Klasy piłkarskie dali do SP nr 8 a tam nigdy ich nie było, można było tu je zostawić-zaraz byłby nabór. Nic nie można – bo to z góry jest przewidziane na coś innego i tyle a siostry by nie zarobiły tracąc zerówkę i nie miałby na kolejny ogromny remont.

 9. Mnie to już nawet nie chodzi o sam fakt likwidacji szkoły ale o to, że prezydent rok czy dwa lata temu nie oparł się na tych statystykach, którymi tak sypał z rękawa na spotkaniu z nami, i pozwolił na nabór do klas. Można był po prostu wygaszać naturalnie gimnazjum i w tym roku w czerwcu mieli by w sposób naturalny budynek dla siebie, bez kłótni i awantur. Teraz moje dziecko musi się przenosic, już zawsze będzie obce w innej szkole. Jakby nie otwierali klasy I tu i nie obiecywali, że żadnego zamknięcia nie będzie, to zapisałabym go wtedy gdzie indziej, nie musiałby teraz się stresować, że bedą inne dzieci, panie, szatnie, warunki itp. To są małe dzieci, nie zabawki, które można tak sobie przerzucać to tu to tam.

 10. OGLADAŁEM TE WYPOWIEDZ I STWIERDZILEM ZE TEN PAN NIE BYL PRZYGOTOWANY TYLKO STATYSTYKI RODZICUW TRKTOWAL Z GORY JAK POWIETRZE.

 11. Na pewno komus jest ten budynek poczebny albo boisko zielone na apartamentowiec teren wszystko mozliwe zaniedbaja budynek a puzniej go sie wyburzy a teren zostanie.

 12. Obawiam się, że budynek jest komuś bardzo potrzebny na prywatną działalność.. nie wierzę, że budynek nadzorowany przez konserwatora zabytków z racji historycznej wartości zostanie całkowicie przebudowany na potrzeby żłobka-jak sam pan prezydent powiedział-to prawie warunki takie jak w szpitalu.. przepisy nadzoru na pewno nie pozwolą na taką demolkę. Za jakiś czas prezydent powie ludziom, że nie było zgody na remont a budynek odda w ręce prywatne…. takie życie

 13. do Alek:
  Na jakiej danych się opierasz?
  W dzisiejszych czasach nie ma nierentownych Hoteli !
  W Oświęcimiu w 100%, bo baza noclegowa wciąż jeszcze jest nie jest wystarczająca, zwłaszcza w sezonie, mimo że jest prawie 2000 miejsc noclegowych w mieście, a jeszcze 4-5 lat temu było zaledwie 700

 14. 8 stycznia 2019r. w czasie zebrania z Rodzicami odbyła się od dawna zaplanowana w ramach działań profilaktycznych prelekcja o dopalaczach i innych środkach uzależniających. Prelekcję prowadził specjalista zajmujący się tymi zagadnieniami w czynnej pracy z młodzieżą, nie policja.
  Zaś stwierdzenie przez uczestniczkę spotkania, że w szkole była policja, bo są dopalacze, jest oczywistym kłamstwem i nie pozostawimy tego bez wyciągnięcia konsekwencji wobec rozpowszechniania nieprawdy.

 15. Wszysto zlokwidowac ta szkola przetrwala 1 i 2 wojne swiatowa a prezydenta juz nie przetrwa z tym żlopiem i przeczkolem to mydlenie oczuw klasy sa wyremontowane lazienki w tamtym byly remontowane i klasy to jakas paranoja smiechu warte po co to bylo robione w jakim celu niech kazdy sie zastanowi na tym .

 16. Szkołę zlikwidować bo mało dzieciaków.Za kilka lat sytuacja się odwróci i wtedy będą zamykać przedszkola i przywracać szkoły? Miejsca na tyle by wszystko zmieścić, jakoś nie widzę by nierentowne interesy miasta, jak hotel olimpijski przynoszący straty, czy nieprzynoszący zysków basen był zamykany !

 17. Co racja to racja, skoro rodzice tak chcą aby szkoła nie została zlikwidowana niech składają się od września na jej utrzymanie!!!! Nie da się słuchać tego biedolenia. Zamknąć i kończyć to przedstawienie.

 18. dla takiej garstki uczniów nie ma po co utrzymywać szkoły
  koszty kolosalne, a efekt żaden
  ale zawsze znajdzie się grupka którzy będą ględzić…z radnym na czele

 19. Jak słychać w komentarzach osób, będących na spotkaniu ktoś coś usłyszał, swoje dołożył i wychodzą plotki, w Szkole Podstawowej nr 1 była prelekcja o dopalaczach i innych środkach uzależniających dla rodziców, bo współczesny świat taki jest. A tu wyszło, że w Szkole nr 1 są dopalacze, co jest totalną nieprawdą. Prelekcja prowadzona była przez specjalistę, a nie przez policję!

Send this to a friend