Informacje

OŚWIĘCIM. Nastolatka groziła, że wyskoczy z okna

Policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy przeprowadzili błyskawiczną i zakończoną sukcesem akcję ratowania życia nastolatki, która groziła, że wyskoczy z okna mieszkania. Powodem dla którego dziewczyna naraziła swoje życie i zdrowie był „szlaban” na wyjścia  z domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (1 sierpnia 2019). Tuż przed godziną 21.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkankę jednego z bloków na Osiedla Chemików w Oświęcimiu o tym, że jej 16 – lenia nietrzeźwa córka stoi na parapecie okna.

Na miejsce natychmiast udali się strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci Ogniwa – Patrolowo Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji. Strażacy pod oknem mieszkania znajdującego się na drugim piętrze rozłożyli skokochron, natomiast policjanci oraz  ratownik medyczny zaczęli pertraktacje z dziewczyną. W trakcie rozmowy jeden z policjantów podszedł bliżej okna, po czym wykorzystując chwilową nieuwagę nastolatki zdjął ją z parapetu i przekazał ratownikowi medycznemu. Badanie stanu trzeźwości nastolatki wykazało ponad promil alkoholu. Dziewczyna trafiła do szpitala.  Aktualnie policjanci ustalają w jakich okolicznościach weszła w posiadanie alkoholu.

Apelujemy do sprzedawców o przestrzeganie przepisów i dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów, zanim dojdzie do sprzedaży alkoholu.  Zgonie z Ustawą  o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi  sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Z  kolei za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. nie była biedaczka w ock na wakacyjnej ofercie z programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii

Send this to a friend