Informacje

OŚWIĘCIM. Na Kamieńcu układają już worki z piaskiem

W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas, którego omówiono przygotowania w związku z obowiązującym w Oświęcimiu alarmem powodziowym. Obecni byli przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zakładu Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych oraz Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta. Spotkanie prowadził prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Przeanalizowano bieżącą sytuację w mieście i wyznaczono zadania dla poszczególnych służb. Stan wody w Sole znacznie się podniósł i wynosi obecnie 5,50 m. W ciągu doby może znacznie wzrosnąć w związku z prognozowanymi dużymi zrzutami wody w Czańcu.

Konieczne jest więc zabezpieczenie wałów na Kamieńcu w rejonie ogródków działkowych i stadionu KS Soła. Od godziny 14 w tych miejscach, pod nadzorem PSP i OSP oraz wsparciu Policji, będą pracować pompy, a nasyp będzie dodatkowo zabezpieczany przez worki z piaskiem. Pracownicy schroniska dla zwierząt są przygotowani na działania związane z podtopieniami w tym miejscu. Straż miejska monitoruje planty, a także przysiółki Mańki i Bajcarki. Na razie nie odnotowano problemów w rejonie Wisły.
Sytuacja w mieście jest całodobowo monitorowano. Wszystkie służby mundurowe i miejskie są w gotowości do podjęcia działań zabezpieczających przez skutkami wylania rzek czy problemów z kanalizacją.

Przypominamy również o numerze alarmowym do Straży Miejskiej tel. 986, pod który zgłaszać należy ewentualne bieżące stany zagrożenia.

Prosimy również mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu rzek oraz wałów przeciwpowodziowych i rozlewisk.

UM Oświęcim


Poniżej zdjęcia wykonane o godzinie 8:30 na Bulwarach i Kamieńcu w Oświęcimiu.

 

foto: OSP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Wody Polskie umywają ręce i twierdzą, że dla nich to nie jest żaden wał przeciwpowodziowy, tylko nasyp. Projekt nowego, prawdziwego wału, który chroniłby ROD Kamieniec, został zablokowany przez wędkarzy.

 2. Jak możecie kpić z ludzi dla których cała radość pod koniec życia po ciężkiej pracy w ZCHO i nie tylko, czasami przez 45 , 50 lat wynika z pracy i przebywania w ogródkach . Jeżeli dzialki zostaną kolejny raz zniszczone prze Sołę, oni już się nie podnisą.Dla tego apeluę do władz Oświęcimia o każdą możliwą pomoc dla ROD Kamieniec.

 3. Dobrze że nie będzie na Kamieńcu tych ogrodów i mostu duchow.

 4. Tak jest! A gdyby sprawdzić stan obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Oświęcimia, to okaże się, że Oświęcim jest pod tym względem całkowicie bezbronny. I czyja to wina, jak nie Chwieruta?
  Poza tym skandaliczny jest fakt niezbudowania przez Chwieruta autostrady, metra i regionalnego lotniska. Przez co młodzi ludzie z Oświęcimia uciekają, a staruszkowie są odcięci od świata zewnętrznego.

  Chwierut ma pieniądze na miejskie drogi i szkoły podstawowe. Jeszcze ma, o ile mściwe pisuary mu ich do reszty nie zabiorą.

 5. A gdzie ta ulica jest?Czyzby Chwierut nie był gospodarzem?Niekompetentna osoba na tym stanowisku ,czuć POpapranych troli na kilometr

 6. Chwierut jest też odpowiedzialny za deszcz, koklusz i gradobicie, tak trollu? Przecież naprawianie wałów przeciwpowodziowych należy do administracji rządowej. Wiesz o tym, ale kłamiesz i jątrzysz. Jeśli ci zaleje marchewkę, to żale kieruj na Nowogrodzką.

 7. Szkoda tych działek na Kamieńcu. Może kiedyś prezydent się zlituje, przy kolejnych wyborach samorządowych.

 8. ROD kamieniec Prezydent Chwierut ma figę do gadania. Od tego jest Państwowe Gospodarstwo Wodna WODY POLSKIE. Tam kierować pretensje i do tego, który je utworzył.

 9. Prezydent Janusz Chwierut bagatelizuje długoletnie prośby działkowców z Kamieńca aby wzmocnić ten „wał”. Panie Prezydencie ,głosowaliśmy na Pana mając nadzieję że rozwiąże Pan nasze problemy. Rozczarował nas Pan kolejny raz. Nasze nadzieje jutro popłyną z wodą!

Send this to a friend