Informacje

OŚWIĘCIM. Na Kamieńcu powstanie kolejny park

Wśród projektów, które wpłyną na rozwój turystyki w Małopolsce znalazł się Park Pojednania Narodów, powstający w ramach Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań. Miasto pozyskało ze środków unijnych na zagospodarowanie tej części miasta 2,25 mln zł. Całość inwestycji to koszt rzędu ponad 4 mln zł.

Przetarg został już ogłoszony. Do końca 2018 roku zagospodarowany zostanie teren pomiędzy ul. Kamieniec i ścieżką pieszo-rowerową po zachodniej granicy lasu łęgowego oraz ścieżką pieszo-rowerową nad Sołą i ścieżką pieszo-rowerową od strony południowej w rejonie domów jednorodzinnych. – Park ma być kolejnym miejscem do wypoczynku. Na powierzchni 14 hektarów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Soły, powstaną nowe ścieżki spacerowe i miejsca dla spotkań mieszkańców oraz turystów –  mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – W tym miejscu możliwa będzie organizacja wydarzeń o różnym charakterze np. festiwale ze sceną umiejscowioną w rejonie ul. Kamieniec – wyjaśnia prezydent. Ścieżki poprowadzone będą w ten sposób, aby dostosować ich przebieg do ukształtowania terenu i istniejących już tras pieszo-rowerowych wokół parku. Wykonane zostaną w części o nawierzchni mineralnej, a w części trawiastej. Na obrzeżach inwestycji znajdować się będą 3 place spotkań, w tym plac wejściowy. Przy placu wejściowym od ul. Kamieniec wyznaczono miejsce pod lokalizację większej sceny bądź camping. Ponadto w rejonie ul. Kamieniec nawierzchnia trawiasta zostanie wzmocniona z uwagi na skomplikowaną budowę podłoża i możliwość osiadania.

W tym miejscu zlokalizowane będą także toalety publiczne. Przy ul. Łęgowej zostanie wyremontowany istniejący parking. W ramach projektu zostanie przebudowana   napowietrzna linia 15 kV, powstanie nowe oświetlenia terenu oraz niezbędne przyłącza wodno – kanalizacyjne dla sanitariatów. Przewidziano również nasadzenia zieleni.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Tak Joanno, a Ci z Kamieńca i Starych Stawów ujmując delikatnie mieliby prze …gwizdane. Cóż, park w tym miejscu to ekspansja komunikacyjna. tylko dla kogo? Zapewne będziemy mieć tam most, ale duchów. Znowu jakieś 24,2 – 29 mln zł za …. kładkę. Za same nadzory 600 tys zł jak wynika ze studium wykonalności projektowej i finansowej. Most Galicyjski na Przemszy w Chełmku kosztował … 10 mln zł. No ale w Oświęcimiu nawet wychodek musi swoje kosztować. Trzeba dać zarobić?

 2. Gdyby faktycznie do tego parku przenieśli Life Festival to by było bardzo dobrze,bo mieszkańcy Zasola mieliby spokój.

 3. Karolciu, rynsztok i brak merytoryki to ty(celowo z małej litery)prezentujesz i twoj chwierut oraz reszta lemingów! BUEHEHEHE

 4. Ponieważ @Czarodziejska Góro – wpisy obelżywe i nie-merytoryczne są usuwane. To nie jest forum rynsztokowe, pomyliłeś adresy.

 5. Miesiąc po elekcji Chwierut podniósł wszystkie podatki i opłaty. Skoro już są fontanny, prawie wszystko zabetonowane może by tak ( aż strach wystąpić z taką herezją ) ……..obniżyć podatki lokalne? Paru urzędników zasiliłoby rynek pracy.

 6. Chwierut most i obwodnica to jest potrzebne mieszkańcom !!! Park już jest na osiedlu tzw małpi gaj tylko trzeba go odświeżyć

 7. Jeżeli panie Ch. nie masz już na co pieniędzy wydawać, to proponuję usypanie naczułków przy kładce nad Sołą przy stadionie Unii – dzięki temu piesi i rowerzyści mogliby najkrótszą i bezpieczną trasą dostać się ze Starego Miasta na Zasole.

 8. Park w tym miejscu jest 99% mieszkańców niepotrzebny, a jeżeli zostanie zrealizowany z chwierutowskim rozmachem, tzn. tysiąc lamp o mocy 50 megawatów, to będzie kolejne kretyństwo.
  Jeżeli już to dlaczego nie park na łąkach pomiędzy Zatorską a Zaborską? Albo na Zasolu pomiędzy osiedlem a Konarem. Tam są same chaszcze. Do kogo należy ten teren?

 9. Kiedy wycinka parku na osiedlu chemików? Jakieś szczątkowe prace przy kanalizacji ( w parku ) ciągle dyskretnie są robione. napiszcie w końcu do kiedy można się będzie tam cieszyć przyrodą niespaskudzoną przez człowieka.

 10. No nie kolejny park, ile to nas będzie kosztować w naszych miesięcznych podatkach? Może pan prezydent w końcu przedstawi jakiś program oszczędzania a nie tylko inwestycje w kolejne parki, które generują tylko koszty !

 11. Ten caly portal schodzi na psy!!! zamiast pisac o dziejacych sie rzeczach np o remontach drog ktore sie odbywaja o objazdach jakie atualnie sa to o byle czym pismaki pisza a wazne rzeczy napisza jak juz bedzie po wszystkim ot i bleee

Send this to a friend