Kultura

OŚWIĘCIM. Mural autorstwa Heiko Klohna

Mural autorstwa Heiko Klohna będzie namacalnym śladem TLFO 2017 w przestrzeni miejskiej Oświęcimia. Niemiecki artysta osobiście odsłoni swe dzieło w sobotę, 24 czerwca, o godz. 15:00.

Mury oświęcimskich budynków zdobią murale zaprojektowane przez tak wybitnych artystów, jak Rafał Olbiński, Edward Dwurnik, Andrzej Pągowski, czy Tomasz Bagiński – wszyscy oni dołożyli swoje cegiełki do programu poprzednich edycji festiwalu, tworząc dzieła nawiązujące do pokojowego przesłania TLFO. Do tego zacnego grona dołącza w tym roku pochodzący z Dachau Heiko Klohn.

Urodzony w 1955 r. niemiecki artysta studiował w Luisenschule w Monachium. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką projektową i plakatem, jest członkiem Związku Zawodowego Artystów Plastyków (BBK) w Monachium oraz Stowarzyszenia Artystów Dachau (KVD).

Heiko Klohn osobiście pojawi się na Tauron Life Festiwal Oświęcim, by odsłonić zaprojektowany przez siebie mural. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 24.06, o godz. 15.00, przy Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych, ul. Bema 8. Mural znajdzie się na ścianie bocznej budynku, od strony ul. Olszewskiego.

Źródło: Tauron Life Festival

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend