Sport

OŚWIĘCIM. Mistrz Polski za silny

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 0:4. Spotkanie rozegrano w ramach 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Tyszanie w przekroju całego meczu okazali się zespołem dojrzalszym i co najważniejsze skuteczniejszym.

Na prowadzenie wyszli już w 5. minucie wykorzystując okres gry w przewadze. Christian Mroczkowski efektownie wjechał do tercji i dograł do Michaela Cichego, a ten bez większych problemów zaskoczył Clarke’a Saudnersa.

Na 2:0 w 30. minucie podwyższył Denis Akimoto, który huknął bez przyjęcia z wysokości prawego bulika. Tym samym tyszanie tym samym zrobili milowy krok w kierunku zwycięstwa.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się trafienie Jarosława Rzeszutki z początku trzeciej tercji, ponownie zdobyte w przewadze.

Trener Nik Zupančič w końcówce zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Nie przyniósł on jednak zamierzonego efektu, lecz przyczynił się do straty czwartego gola.

Przez pierwsze dziesięć minut mieliśmy problem z dostosowaniem się do tempa tego meczu. Później było już lepiej. Cóż, jeśli nie strzelasz bramek, to ciężko wygrać mecz hokeja. Tyszanie pokazali, że mają silny zespół, dobry jakościowo i wysokie umiejętności indywidualne. Zdobyli dziś dwie bramki w przewadze i wygrali całe spotkanie. Byli dziś lepsi i gratuluję im zwycięstwa

– powiedział Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają we wtorek na własnym lodzie. Ich rywalem będzie Comarch Cracovia (godz. 18:00).

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
1:0 – Michael Cichy – Christian Mroczkowski (4:48, 5/4),
2:0 – Denis Akimoto – Christian Mroczkowski (29:01),
3:0 – Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński, Peter Novajovský (41:52, 5/4),
4:0 – Jakub Witecki (58:47, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Przemysław Kępa, Robert Długi (główni) – Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 6 – 10.
Strzały: 34-22.
Widzów: ok. 1600.

GKS: Murray – Ciura, Novajovský; Jefimienko, Cichy, Klimienko – Kotlorz, Bizacki (2); Kogut (2), Galant, Witecki – Pociecha, Akimoto; Mroczkowski, Bryk, Jeziorski (2) – Kolarz, Jeronau; Bagiński, Rzeszutko, Gościński.
Trener: Andrej Husau.

Unia: Saunders – Pretnar, Wanacki (2); Koblar, Kalan, Themár – Luža (2), Bezuška; Przygodzki, Trandin (2), S. Kowalówka (2) – Zaťko, Šaur; Krzemień (2), Wanat, Protasenja – P. Noworyta, M. Noworyta; Prusak, Malicki.
Trener: Nik Zupančič

https://unia-oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend